Bronz ze štafety pro české atletky ležel na fyzickém dně

Původně neměly do štafety na 400 metrů ani nastoupit. Nakonec v této disciplíně vybojovaly evropský bronz. Zuzana Hejnová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Denisa Rosolová si na kontinentálním šampionátu v Helsinkách sáhly až na dno, ale na něm ležel nečekaný poklad. I když nebýt taktického manévru Denisy Rosolové před cílem, možná, že by si Česká republika další medaili do sbírky nepřidala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzová štafeta z ME Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková, Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová. Vpředu jejich trenérka Martina Blažková | Foto: Tomáš Kohout

„Joooooooo!" taková je bronzová radost z mistrovství Evropy. Do finále štafety, kterou původně ani běžet neměly, přitom nastupovaly zmíněné dámy málem s pláčem, jak na ně doléhala únava. Zahajovala Zuzana Hejnová, která moc toužila spravit si chuť po pokažené čtvrtce překážek, kde skončila čtvrtá.

„Vůbec nevím, jak jsem běžela, říkala jsem si, že je to poslední závod a musíme tam nechat všechno a uvidíme, co z toho bude. Byly jsme všechny unavené a měly jsme toho plné zuby, ale nechaly jsme tam všechno a vyplatilo se."

Rychlý holky, jak si tahle skupinka říká, se v Helsinkách opravdu vydaly ze všech sil, vždyť v pěti dnech absolvovaly Hejnová, Rosolová a Bergrová pět startů, Bartoničková čtyři. Únava se nutně musela někde projevit, konkrétně ve finiši, kde ale Denisa Rosolová chytře odrazila útok Britky Childové, kterou tzv. zavřela u vnitřního okraje dráhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

"Jooooo!" tak zněla radost obou českých štafet na atletickém ME

„Když se na to podíváte zpomaleně, jde vidět, že už vážně nemůžu. Jediné, co jsem mohla udělat, když jsem viděla, že jde po mně vnitřkem, což já taky umím, bylo natlačit se co nejvíc doleva. Tím pádem jsem ji zpomalila a do toho cíle už jsem spadla," popisovala dramatické okamžiky Denisa Rosolová.

Pak už se jen čekalo, jestli britská výprava nepodá protest, na což měla půl hodiny po skončení závodu. Nestalo se, a tak Zuzana Bergrová mohla jásat: „Tohle je prostě něco, i ten čas je vážně skvělý! To kdyby nám někdo řekl předtím, myslely bychom si, že si z nás dělá pr…"

Vydařené vystoupení českých atletů pak v úplně poslední disciplíně šampionátu podtrhla mužská štafeta na 4x400 metrů, která ve složení Daniel Němeček, Pavel Maslák, Josef Prorok a Jakub Holuša pokořila patnáct let starý český rekord a stanovila jeho novou hodnotu na 3:02,72.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme