Bronzovému Prášilovi gratulovala v Göteborgu i legendární Fibingerová

Hned první finálový závod na halovém mistrovství Evropy v atletice byl pro Českou republiku medailový. Zásluhou muže, kterého asi neznají ani ti největší sportovní fanoušci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamza Alič z Bosny a Herzegoviny, Srb Asmir Kolašinac and Ladislav Prášil na stupních vítězů

Hamza Alič z Bosny a Herzegoviny, Srb Asmir Kolašinac and Ladislav Prášil na stupních vítězů | Zdroj: ČTK

„Mám strašnou radost, i když to spíš držím v sobě. Je to můj první velký úspěch, druhá akce, jsem strašně spokojený,“ říkal nevzrušeně, prakticky bez emocí, čerstvý bronzový medailista Ladislav Prášil.

Možná, že právě tenhle na první pohled flegmatický přístup mu v jeho zatím životním závodě kariéry pomohl.

„Nervózní jsem nebyl, jenom trochu včera v kvalifikaci.Dnes už byl ten závod pro mě spíš odměna,“ liboval si ani ne třiadvacetiletý koulař, který se k atletice dostal až v patnácti letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislavu Prášilovi pomohly k evropskému bronzu i rady Heleny Fibingerové

Jen osm let mu tedy stačilo k tomu, aby dosáhl na evropský bronz. Vyrovnal se i s pozicí jednoho z favoritů, vždyť do Göteborgu přijel jako čtvrtý nejlepší Evropan sezony. V samotném finále mu pomohla i koulařská legenda Helena Fibingerová.

„Opravovala mě v technice, prý tam oběhla kolečko, aby mi přišla poradit. Myslím, že se s trenérem shodli, jak jsem to házel. Držela mi palce a gratulovala mi.“

Snad i dnes bude v hale Skandinavium komu gratulovat. Ve hře o medaile budou výškař Jaroslav Bába a tyčkařka Jiřina Svobodová.

Miroslav Bureš, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme