Byl jsem přemotivovaný, přiznal Maslák. Medaili chce i ze štafety

Pavel Maslák obhájil titul halového mistra Evropy v běhu na 400 metrů. V pražské O2 areně potvrdil roli největšího favorita, když vyhrál rozdílem třídy. Druhého Belgičana Dylana Borléeho porazil český sprinter téměř o sekundu a časem 45,33 stanovil nový rekord šampionátu.

Pavel Maslák s Krtečkem, maskotem halového ME v Praze | Zdroj: ČTK

Obhájil jste titul halového mistra Evropy. Vy jste snad mužem bez nervů…

To bych ani neřekl, nervózní jsem byl. Ale zvládl jsem to.

První dvoustovku jste zvládl za 20,99. Rozběhl jste někdy v životě závod na 400 metrů takhle rychle?

00:00 / 00:00

Dojmy sprintera Pavla Masláka zjišťoval krátce po triumfu na čtvrtce reportér Jakub Marek

Ještě ne, musím přiznat, že jsem byl přemotivovaný publikem, které bylo opravdu super.

Diváci po celou dobu vašeho běhu stáli a aplaudovali. Zažil jste někdy něco podobného?

Možná bych to srovnal s atmosférou na Zlaté tretře, ale tady je to umocněné tím, že se závodí v hale. Všechno se krásně uzavře.

V závodě jste vedl hned od začátku. Bylo vaší taktikou to hned napálit a běžet, co to půjde?

Chtěl jsem běžet na evropský rekord. Věděl jsem, že musím prvních dvě stě metrů běžet rychle, ale byl jsem přemotivovaný a přepálil jsem to až moc.

Sledovali jsme ONLINE: Maslák obhájil titul halového mistra Evropy!

Eliška Klučinová tady v sobotu po zisku bronzové medaile juchala, vy vypadáte poměrně spořádaně a spokojeně. Držíte to asi dost v sobě…

Je to tak, jsem docela uzavřený. Budu si to užívat spíše až postupem času. Přirovnal bych se třeba k Láďovi Prášilovi (koulař – pozn. red.).

Máte druhý titul mistra Evropy v hale. Jak ho dnes oslavíte?

Pouze lehkou skleničkou, zítra běžím ještě štafetu. Nemůžu to přehánět.

Česká štafeta má velké ambice na zisk medaile, podle aktuálních časů možná i na tu nejcennější. Co od ní očekáváte?

Těším se moc, půjdu do ní volněji, protože to hlavní jsem splnil a mám za sebou. O tolik se mi možná poběží ve štafetě lépe. Uvidím ale, jak na mě dolehne únava, je to náročné. Medaili chceme určitě získat, ovšem nás nečeká nic jednoduchého.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít