Bývalý mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins zářil v Chebu

Sprinter Kim Collins je nejslavnějším rodákem z malého karibského státu Svatý Kryštof a Nevis, ale kvůli jeho sporu s tamní atletickou federací možná ostrovní země o svůj klenot přijde.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Collins se zlatými tretrami na zlaté dráze v Chebu

Kim Collins se zlatými tretrami na zlaté dráze v Chebu | Foto: Arnošt Moucha

Problémy mezi Kimem Collinsem a federací Svátého Kryštofa a Nevise začaly před rokem na olympiádě v Londýně. Vlajkonoš země, která odpovídá většímu okresnímu městu v České republice, totiž strávil noc se svou manželkou mimo olympijskou vesnici. To se vedení výpravy vůbec nelíbilo a kvůli následnému sporu chybí v nominaci na světový šampionát, který začíná už za týden v Rusku.

„Stalo se to a už se s tím nedá nic dělat. V Moskvě startovat nebudu a myslím, že je čas na změnu," říkal po mítinku v Chebu sedmatřicetiletý sprinter. Čeští fanoušci tak vlastně na jeho sporu ‚vydělali,' protože jinak by v tomto termínu Collins do Čech určitě nepřijel. Rodák z Karibiku je sice velkým patriotem, ale stále více uvažuje o změně občanství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinter Kim Collins potěšil atletické fanoušky v Chebu

„Když budu muset, tak ano. Už jsme o tom mluvili, zájem je a nějaké možnosti se naskytly. Musím je postupně prozkoumat a pak uvidím, jestli je to reálné,“ přibližuje Collins, který stále ještě neví, za jakou zemi bude v budoucnu závodit.

Kim Collins zorganizoval trénink pro chebske atlety | Foto: Arnošt Moucha

Objevily se spekulace o Irsku, ale sám sprinter o žádných variantách zatím mluvit nechce. Vidiny velkých atletických akcí se ale nevzdává, i když by při změně občanství musel 3 roky čekat, než by mohl za svoji novou vlast závodit. To už mu bude na sprintera úctyhodných 40 let.

„Bude to po roce 2015. Uvidím, co se stane a jestli moje tělo do té doby vydrží. Pokud řekne ‚ano,' tak budu stále soutěžit.

A to, že ještě karibský sprinter může soupeřit se světovou špičkou, dokázal letos osobním rekordem na stovce. Tu běžel v Lausanne za 9,97 setin sekundy. V Chebu si pak podmanil publikum svou skromností a bezprostředností a také suverénními vítězstvími na 60 a 150 metrů.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme