Bývalý mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins zářil v Chebu

Sprinter Kim Collins je nejslavnějším rodákem z malého karibského státu Svatý Kryštof a Nevis, ale kvůli jeho sporu s tamní atletickou federací možná ostrovní země o svůj klenot přijde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Collins se zlatými tretrami na zlaté dráze v Chebu | Foto: Arnošt Moucha

Problémy mezi Kimem Collinsem a federací Svátého Kryštofa a Nevise začaly před rokem na olympiádě v Londýně. Vlajkonoš země, která odpovídá většímu okresnímu městu v České republice, totiž strávil noc se svou manželkou mimo olympijskou vesnici. To se vedení výpravy vůbec nelíbilo a kvůli následnému sporu chybí v nominaci na světový šampionát, který začíná už za týden v Rusku.

„Stalo se to a už se s tím nedá nic dělat. V Moskvě startovat nebudu a myslím, že je čas na změnu," říkal po mítinku v Chebu sedmatřicetiletý sprinter. Čeští fanoušci tak vlastně na jeho sporu ‚vydělali,' protože jinak by v tomto termínu Collins do Čech určitě nepřijel. Rodák z Karibiku je sice velkým patriotem, ale stále více uvažuje o změně občanství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinter Kim Collins potěšil atletické fanoušky v Chebu

„Když budu muset, tak ano. Už jsme o tom mluvili, zájem je a nějaké možnosti se naskytly. Musím je postupně prozkoumat a pak uvidím, jestli je to reálné,“ přibližuje Collins, který stále ještě neví, za jakou zemi bude v budoucnu závodit.

Kim Collins zorganizoval trénink pro chebske atlety | Foto: Arnošt Moucha

Objevily se spekulace o Irsku, ale sám sprinter o žádných variantách zatím mluvit nechce. Vidiny velkých atletických akcí se ale nevzdává, i když by při změně občanství musel 3 roky čekat, než by mohl za svoji novou vlast závodit. To už mu bude na sprintera úctyhodných 40 let.

„Bude to po roce 2015. Uvidím, co se stane a jestli moje tělo do té doby vydrží. Pokud řekne ‚ano,' tak budu stále soutěžit.

A to, že ještě karibský sprinter může soupeřit se světovou špičkou, dokázal letos osobním rekordem na stovce. Tu běžel v Lausanne za 9,97 setin sekundy. V Chebu si pak podmanil publikum svou skromností a bezprostředností a také suverénními vítězstvími na 60 a 150 metrů.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme