České atletice rostou nové naděje, dcery Tomáše Dvořáka

Králové dělí v pohádkách majetek mezi tři syny a bývalý desetibojařský šampión Tomáš Dvořák jako by se tím nechal inspirovat. Až na to, že má tři dcery. A podařilo se mu, předat jim sportovní geny, což se projevilo i na mistrovství republiky v atletice v Táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Dvořák | Foto: Matěj Pálka

Tomáš Dvořák sice uklidňoval svou dceru Barboru, ale spíš se to dalo brát jako povzbuzení. Za týden ji čeká dorostenecké mistrovství republiky, ale to nic nemění na faktu, že se jí dařilo i na dospělém šampionátu. Do dálky skočila 597 centimetrů a v této disciplíně si zazávodí na mistrovství světa své kategorie.

"Je vidět, že troška práce dostane hned ocenění. Je pracovitá a narozdíl od setry i zdravá," jenom si povzdechl Tomáš Dvořák, bývalý světový rekordman v desetiboji a trojnásobný světový šampión.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dcery Tomáše Dvořáka jdou v jeho stopách

Jeho dcery samozřejmě o tátových úspěších vědí. A i kdyby ne, snad na každých závodech to připomíná hlasatel.

"Vždycky si říkám proč. Jako plusovou věc to rozhodně neberu," poznamenává šestnáctiletá Barbora, že jí taková pozornost není vůbec příjemná.

Za své rodiče se ale nestydí a nemá proč. "Jsem ráda, že mám takové rodiče. Máma skákala do dálky, táta dělal víceboje, takže atletické geny tam jsou."

Bylo by k podivu, kdyby nebyly. Její dědeček je atletický trenér Zdeněk Váňa. Od atletiky zde nejspíše nebylo úniku. Bývalý mistr světa a momentálně svazový šéftrenér Tomáš Dvořák ale své dcery, možná překvapivě, nevede.

"Mamka je trenérka a táta radí, jen když si máma neví rady," objasňuje pozadí přípravy nadějná dorostenka.

Sestru Kateřinu Barbora postrádá

Kdo ale momentálně na stadiónu Barboře Dvořákové hodně chybí, je zraněné dvojče Kateřina.

"Mrzí mě to hodně. Vždycky jsme bývali všude spolu. S Káčou se umíme opravdu dobře vyhecovat. Věřím tomu, že třeba překážky bychom obě běželi pod čtrnáct vteřin," nezapře Barbora svého otce Tomáše Dvořáka nejen v úspěších na dráze, ale i neustálém propočítávání možných výkonů.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme