České čtvrtařky mají bronz ze štafety na ME

Česká výprava přidala další medaili do sbírky na mistrovství Evropy v Helsinkách. V předposlední disciplíně šampionátu se o ni postarala ženská štafeta v závodu na čtyřikrát 400 metrů ve složení Zuzana Hejnová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoníčková a Denisa Rosolová. Mistryněmi Evropy jsou Ukrajinky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková, Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová původně skončily na HMS 2010 čtvrté, dodatečně ale dostanou stříbrné medaile (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Kohout

Češky nastoupily na start v osmé dráze ve stejném složení, v jakém běžely sobotní semifinále, změnilo se akorát pořadí atletek. Štafetu tentokrát rozběhla Hejnová, která předávala Bergrové mezi prvními. Bergrová ale pozici neudržela stejně jako na třetím úseku Bartoníčková.

Poslední úsek běžela stříbrná ze závodu na 400 metrů překážek Denisa Rosolová a dotáhla českou čtveřici k bronzu. V závěru odolala ataku Britek a doběhla před nimi o 18 setin sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová byla ze zisku bronzu ve štafetě nadšená

"Jsem hrozně nadšená, vůbec jsem to nečekala. Neměly jsme vůbec sílu, říkala jsem si, že budeme rádi, když poběžíme o něco líp než v rozběhu. Vydaly jsme se ze všech sil a nadšení je opravdu velké," říkala Zuzana Hejnová, které stejně jako její tři kolegyně absolvovala každý den jednu ostrou čtvrtku.

Mužská čtvrtkařská štafeta ve složení Daniel Němeček, Pavel Maslák, Josef Prorok a Jakub Holuša skončila pátá. Časem 3:02,72 minuty vylepšila o 33 setin český rekord z roku 1997.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josefa Proroka potěšil výkon mužské čtvrtkařské štafety na ME

"Byl to obrovský hec, atmosféra byla úžasná, byl to poslední závod celého mistrovství. Mysleli jsme si, že se nepoběží tak rychle, o to víc jsme rádi, co jsme předvedli. V těch štafetách bylo opravdu to nejlepší, co v Evropě je. Nikdo se nešetřil, štafety tady byly v plném složení, proto je páté místo skvělý výsledek pro Českou republiku," pochvaloval si Josef Prorok.

Muži - 4x400 m: 1. Belgie (Gillet, J. Borlée, Bouckaert, K. Borlée) 3:01,09, 2. Británie 3:01,56, 3. Německo 3:01,77, ...5. ČR (Němeček, Maslák, Prorok, Holuša) 3:02,72 - český rekord

Ženy - 4x400 m: 1. Ukrajina (Oliševská, Zemljaková, Pyhydová, Lohvyněnková) 3:25,07, 2. Francie 3:25,49, 3. ČR (Hejnová, Bergrová, Bartoničková, Rosolová) 3:26,

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme