Čeští atleti mají poslední šanci splnit limity pro halové MS

Hala Otakara Jandery v pražské Stromovce hostí o víkendu halový republikový šampionát v lehké atletice. Dvoudenní klání je zároveň poslední možností, jak splnit limit pro účast na březnovém mistrovství světa v katarském Dauhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéftrenér české atletické reprezentace | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Pohled do startovních listin jednotlivých soutěží jasně ukazuje, že české halové atletické mistrovství bude velmi kvalitně obsazené.

„Já si myslím, že bonbónek bude celý šampionát. Protože už podle splněných limitů na světový šampionát se dá předpokládat, že mistrovství bude mít vysokou úroveň," říká šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští atleti mají poslední šanci splnit limity pro halové MS

Splněné limity má zatím 19 atletů, a pokud k tomu připočteme i Romana Šeberleho, který dostal od Světové atletické federace pro Dauhá divokou kartu, jedná se už o celkem slušný počet. O víkendu ale ještě pár jmen na seznam možná přibude.

„Nejblíže k limitu má Jana Kárníková v ženské kouli, kde jí chybí dvacet centimetrů. Což ve své podstatě není daleko, ale hodit těch 17,50 také není sranda. Martině Šestákové chybí sedmnáct centimetrů v trojskoku, určitě se o to pokusí Honza Kudlička v tyči. Uvidíme, kdo další," vyjmenovává adepty na splnění limitu Tomáš Dvořák.

Ve Stromovce se samozřejmě představí i největší české hvězdy v čele s Petrem Svobodou, Romanem Šeberlem, Barborou Špotákovou, Jaroslavem Bábou, Denisou Ščerbovou nebo Zuzanou Hejnovou. Ale nejen v jejich disciplínách bude nač koukat.

„Zajímavá bude bezesporu tyčka, mužská i ženská. Zajímavé budou sprinty, kde mládí chce zatopit těm zkušenějším. Velice zajímavá bude čtvrtka mužů, která bude mít vyvrcholení v tom, kdo vlastně bude tvořit štafetu na světovém šampionátu," těší se Tomáš Dvořák.

Závody jsou rozloženy do dvou dnů a jak v sobotu, tak v neděli začínají hodinu po poledni.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme