Čeští atleti se aklimatizují v Pekingu, armáda jim sebrala kapesní nožíky

Poslední hodiny zbývají do startu první disciplíny na atletickém mistrovství světa v Pekingu. V Číně je i 25 českých sportovců a většina z nich už má za sebou více než týdenní aklimatizaci. A i přes drobné problémy spojené s pobytem v asijském velkoměstě proběhlo podle šéftrenéra Tomáše Dvořáka všechno bez větších komplikací.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák fotí Zuzanu Hejnovou v "Ptačím hnízdě," dějišti MS

Pavel Maslák fotí Zuzanu Hejnovou v "Ptačím hnízdě," dějišti MS | Zdroj: ČTK

„Myslím, že se všichni přizpůsobili velice rychle. Někteří mají trošku problémy se spaním a probouzením,“ naráží bývalý trojnásobný mistr světa v desetiboji na tradiční boj s časovým posunem. V Pekingu je oproti České republice o 6 hodin více.

Přehrát

00:00 / 00:00

Až na komplikace s dopravou a místní armádou jsou čeští atleti v Pekingu spokojeni, zjistil od Tomáše Dvořáka reportér ČRo Jakub Marek

Větší starosti přidělala hlavně doktorům místní armáda. „Měli jsme ‚bojovku‘. Hotel zařadili do bezpečnostního režimu, takže nám armáda prošustrovala pokoje. Lékaři a maséři přišli o nůžky, všichni ostatní o kapesní nožíky, které se z nich snažíme dolovat zpátky.“

„Největší komplikací je doprava ve městě. Ke stadionu se dostávalo strašně komplikovaně,“ zdůrazňuje Dvořák tíživou dopravní situaci v čínském hlavním městě. „Kuba Holuša strávil na cestě hodinu, je to 7 kilometrů. Jinak jsou všichni zdrávi a v dobré náladě.“

Přestože Dvořákův tým nebydlí v těsné blízkosti Olympijského stadionu, věří, že je vybraný hotel dobrou volbou. Především díky množství zeleně v okolí. Atleti se při cestě ven neocitnou hned mezi paneláky.

 

Česká výprava už je v Pekingu! Podívejte se na fotografie, kde čeští atleti bydlí. Na recepci se rovněž sešlo první den hned šest pracovníků hotelu a řešili jeden požadavek :)

Posted by Česká atletika on 16. srpen 2015

Bolt versus Gatlin. O největší souboj atletického MS se postarají hvězdy sprintu

Číst článek

„Byl jsem tu před rokem a nabídka nebyla úplně široká. Bydlíme ve zlaté střední cestě, v podstatě v parku a v místě, kde je příjemně,“ doplňuje šéftrenér českého národního týmu.

A příjemné je těsně před startem šampionátu i ovzduší, většinu dne byla jasně modrá obloha, což prý neviděli ani pamětníci letních olympijských her v roce 2008, kdy se mluvilo o odstávkách místních elektráren.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme