Čeští atleti už jsou v Istanbulu, dějišti halového MS

Turecký Istanbul hostí od pátku do neděle halové mistrovství světa v atletice. Do dějiště šampionátu dnes přicestovala také výprava třinácti českých závodníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtkařka Denisa Rosolová na HME v Paříži | Foto: Petr Souček

Istanbul přivítal českou výpravu slunečným počasím, teploměr vystoupal na příjemných 15 stupňů celsia. Turečtí organizátoři hlásají, že jsou na pořádání první velké atletické akce na svém území připraveni. O tom, že ale zvládnou šampionát bez problémů, si nikdo moc iluzí nedělá.

„Už jsem objela hodně takových států jako je třeba Španělsko nebo Itálie, takže mě v tomhle nic nepřekvapí. Musíme počítat s tím, že tam budou mít ve všem bordel, že budou zpoždění a nebudou tolik přichystáni. Ale třeba nás mile překvapí a budou precizní,“ říká Denisa Rosolová,

Ta se představí jako první z české výpravy. Rozběh na 400 metrů ji čeká už v pátek v půl deváté ráno. I přesto, že zatím nepředvedla v sezóně nijak oslnivé výkony, věří, že na závody v hale Sinana Erdema načasovala formu ideálně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O českých atletech před začátkem HMS natáčel v Istanbulu Petr Kadeřábek

„Doufám, že to bude to nejlepší, co jsem letos v hale předvedla. Věřím, že jsem připravená nejlépe. Myslím, že předvedeme lepší výkony, než s kterými jsme sem jeli. Technické disciplíny jsou něco jiného než ty běžecké, v těch se může stát cokoli,“ prohlásila.

Rosolová sní v Istanbulu o finále, a to i přes to, že mezi jejími soupeřkami nechybí žádná z velkých hvězd světové čtvrtky současnosti. Jednodušší to nebude mít na dvojnásobné trati ani Lenka Masná. I když ve startovní listině půlkařek největší hvězdy chybí.

„Můžu se trošku vymluvit, že tam nemám hvězdy jako Savinovovou, Zinurovovou nebo Jennifer Meadowsovou. Ale i přes to jsou tam běžkyně z Ruska a Ameriky, které stabilně běhají pod 2 minuty. Žádná sranda to nebude,“ myslí si Masná.

A žádná sranda nečeká ani benjamínka výpravy, dvacetiletého Adama Sebastiana Helceleta. Ten se teprve před týdnem dozvěděl, že ho světová federace pozvala na sedmibojařské klání a bude se tak moci poprvé v kariéře utkat s nejlepšími vícebojaři světa. Helcelet ale trémou rozhodně netrpí, naopak ohlašuje útok na osobní rekord

„Na tomhle mistrovství, kdyby všechno vyšlo, tak bych 6 100 mohl klidně dát. Vzhledem k tomu, že na ‘republice‘ jsem byl nemocný a dal jsem osobní rekord 5 951. Kdyby tady všechno vyšlo, a vzhledem k tomu, že to bude takhle velká akce a mohl bych se vyhecovat, tak 6 100 by to klidně mohlo být. Ale nechci předbíhat. Už jsem třikrát řekl, že 6 000 dám a ani jednou jsem to nedal,“ konstatuje.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme