Čeští atleti vkládají na MS nejvíce nadějí do Báby s Ptáčníkovou

Zítra odstartuje v tureckém Istanbulu vrchol halové atletické sezony, mistrovství světa. V hale Sinana Erdema se představí také třináct českých atletů. Probojovat se na medailové pozice bude pro ně ale stejně jako na předcházejících dvou šampionátech velmi složité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

„Na minulém světovém šampionátu spadla medaile děvčatům, která skončila v závodě čtvrtá, z dopingové laboratoře, když po diskvalifikaci jamajské štafety postoupila na bronzový stupínek,“ vzpomíná šéftrenér Českého atletické svazu Tomáš Dvořák.

„Předloni jsme medaili nepřivezli. Ač si fanoušci zvykli v minulých letech na medailové žně, časy se prostě mění. Není to o tom, že by česká atletika byla na ústupu, ale do popředí se dostávají zajímavé, dříve neatletické destinace.“

Slova Tomáše Dvořáka potvrzuje fakt, že do Istanbulu se sjeli atleti ze 172 států, což je počet v historii halových šampionátů rekordní. Mezi nimi by se ale čeští atleti neměli úplně ztratit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na halovém MS v atletice se to jen hemží špičkovými atlety. Bez šance na medaili nejsou ani Češi, dvěma nejžhavějšími želízky v ohni jsou výškař Bába a tyčkařka Ptáčníková

Největší naděje se tak vkládají do výškaře Jaroslava Báby a tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové. Oba totiž svými letošními výkony patří ve svých disciplínách mezi okruh širších favoritů.

„Jelikož jsou to vertikální disciplíny, je to velká loterie, záleží na spoustě okolností, třeba na tom, jakou si ten který závodník přiveze do Istanbulu formu. Každopádně tohle jsou dvě naše želízka v ohni, čímž se nechci dotknout ostatních – třeba i Pavel Maslák si stojí vysoko, Denisa Rosolová se popere o skvělé umístění, i všichni ostatní. Tady to ale tzv. může ulítnout,“ říká Tomáš Dvořák, který se pátečního startu šampionátu už nemůže dočkat.

Samozřejmě že jeho pozornost bude upřena především na české závodníky, ale těší se i na výkony světových hvězd, kterých se do Istanbulu sjelo až možná nečekaně mnoho. Tipovat tak, kdo se stane největší hvězdou istanbulského klání, tak není vůbec jednoduché.

„Protože se to koná na Blízkém východě, bude to určitě nějaké teritoriální atlet. Katarský výškař, který se v letošním roce blýskl výkonem 237 centimetrů, určitě bude jedním z nich. Těch jmen tam je ale spousta – Jelena Isinbajevová slaví velký návrat se světovým rekordem v kapse. Z letošní sezony určitě budou zajímavé sprinterské soutěže i na krátkých překážkách,“ myslí si atletický šéftrenér.

„Spousta lidí si myslela, že ten šampionát bude totálně ‚vykradený‘ tím, že v létě je olympiáda, rozhodně tomu tak ale není. Istanbulská hala zažije v tomto směru určitě nějaké úspěchy,“ předpovídá Tomáš Dvořák.

Šampionát začne zítra v půl deváté ráno našeho času a Radiožurnál vás o jeho průběhu bude po všechny tři soutěžní dny informovat v reportážních vstupech.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme