Rakousko 0:5 Česko

Chci slyšet českou hymnu naživo, říká fanynka Špotákové - Věra Čáslavská

Barboře Špotákové přicházejí v těchto chvílích do mobilu desítky textových zpráv, vyjadřující jí podporu před večerní obhajobou olympijského triumfu z Pekingu. Jedna zpráva ale českou oštěpařku určitě potěšila nejvíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Čáslavská | Foto: Jan Sklenář

„Milá Barunko, už jsem v Londýně. Večer budu na tribuně držet palce a vysílat pozitivní energii. Když hráli v Japonsku a Mexiku naši hymnu, skrývala jsem dojetí, protože na mě bylo moc vidět. Dnes už nic skrývat nemusím, a proto bych o ten náš popěvek, kde domov můj, moc stála. Srdečně, Vaše Věra Č.,“ předčítá text SMS zprávy Věra Čáslavská a následně ji odesílá na číslo mobilního telefonu Barbory Špotákové.

„Máme spolu velice hezký vztah. Než odlétala do Londýna, tak jsme se ještě viděly. Dělala jsem s ní takovou reportáž. A tam jsme si řekly docela dost zajímavých věcí, které jsme jedna o druhé nevěděly. Vznikla taková hezká vazba a dnes při snídani už se prý sháněla, jestli jsem tady. Bohužel jsem se s ní ještě neviděla, ale moc stála o to, abych ji přišla fandit na stadion,“ říká nejúspěšnější olympionička naší historie a hrdě mi ukazuje vstupenky na dnešní atletické soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věra Čáslavská dorazila držet palce Barboře Špotákové do Londýna

Barboře Špotákové bude držet palce a je přesvědčena o tom, že česká oštěpařka v závodě své soupeřky porazí.

„Udělá maximum. Dost možná že předvede ještě víc, než na co má. Je to totiž obrovský bojovník. Teď už je to v rukou nejen jejích, ale také to ovlivní různé okolnosti, štěstěna. Prostě je to v rukou božích. Uvidíme. Bára pro to udělá vše, co bude moci, a my můžeme jen fandit,“ usmívá se Věra Čáslavská.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme