Chodkyně Drahotová odletí na MS přes Tokio, do Pekingu se přesune na poslední chvíli

Atletické mistrovství světa sice začne v Pekingu až za dva týdny, ale chodkyně Anežka Drahotová vyrazí do Asie už teď. Nebude to ale přímo do Číny, bude se připravovat v japonském Tokiu. S logisticky trochu krkolomnou přípravou ale problémy nemá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všestranná sportovkyně Anežka Drahotová

Všestranná sportovkyně Anežka Drahotová | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Dvakrát to zafungovalo a jsem ráda, že letíme trochu dříve. Něco ještě dotrénujeme a v Japonsku je trochu přijatelnější vzduch než v Pekingu,“ říká chodkyně Anežka Drahotová.

Dvacetiletá závodnice bude ladit formu v Tokiu v univerzitním areálu necelé dva týdny, do Pekingu přiletí v době, kdy bude mít světový šampionát už dva dny po zahájení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atletka Anežka Drahotová odletěla jako první na mistrovství světa, závěr přípravy absolvuje v Tokiu, do Pekingu se přesune na poslední chvíli

„Raději se do závodiště přesunuji až na poslední chvíli a z tohoto hlediska mi to taky vyhovuje,“ nebojí se Anežka Drahotová, kterou těší, že se bude závodit v Ptačím hnízdě.

Tedy v místě, kde končil olympijský závod v roce 2008. Tehdy bylo Drahotové 13 let, i tak si tehdejší souboje dobře pamatuje.

„Chci závodit na olympijském stadionu. Mám v hlavě obrázky z olympiády, kdy pálilo sluníčko, pak byl tři minuty před startem totální slejvák. Nikdy jsem v takových klimatických podmínkách nezávodila, ale bude to pro všechny stejné. Uvidíme, jak se na to kdo adaptuje,“ říká chodkyně Anežka Drahotová.

Za dva týdny v Pekingu bude chtít útočit na svoji první medaili na mistrovství světa dospělých.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme