Coe čelí podezření, že městu Eugene pomohl získat pořadatelství atletického MS

Předseda mezinárodní atletické federace Sebastian Coe se dostal do potíží kvůli svým těsným vazbám na firmu Nike. Stanice BBC naznačila, že někdejší slavný běžec mohl pomoci americkému městu Eugene získat pořadatelství mistrovství světa. Právě v Eugene má přitom Nike své kořeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebastian Coe, nový šéf IAAF | Zdroj: Reuters

BBC získala e-mailovou komunikaci Sebastiana Coea s jedním z manažerů společnosti, která dokládá, že se oba muži bavili o kandidatuře Eugene na pořádání světového šampionátu.

Lord Coe, který slibuje atletiku očistit, zmodernizovat a zatraktivnit, zůstává dodnes ambasadorem značky Nike.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sebastian Coe čelí obvinění z korupčního jednání při pořádání atletického MS

Americké město akci získalo bez výběrového řízení, i když se o podnik ucházel také švédský Göteborg. BBC tvrdí, že lord Coe za americké město lobboval u svého předchůdce Lamine Diacka.

Britská atletická legenda to popírá s tím, že Američany maximálně povzbuzovala, aby podali přihlášku. Švédové chtějí, aby Coe údajný střet zájmů vysvětlil.

Od amerického výrobce sportovního oblečení dostává Sebastian Coe podle Guardianu asi 100.000 liber ročně (více než 3,5 milionu korun), je ambasadorem značky a propagátorem kampaně proti obezitě Designed to Move.

Příští týden čeká Coea slyšení před poslanci Dolní sněmovny. Tématem bude nejen aféra „Eugene“, ale hlavně skandál kolem ruských atletů. Lord Coe byl v inkriminované době místopředsedou IAAF.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme