Čtvrtkař Maslák postoupil na MS v Moskvě do semifinále. Mazáčovi o dvě setiny uniklo

Český rekordman Pavel Maslák postoupil v běhu na 400 metrů do semifinále. Časem 45,44 sekundy ve svém rozběhu skončil třetí. Své vystoupení na trati 110 metrů překážek už má za sebou Martin Mazáč. Druhý nejlepší čas kariéry ale na postup mezi šestnáct nejlepších o dvě setiny nestačil. Na šampionátu končí i Kateřina Čechová. Stometrovou trať zvládla v čase 11,67.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný Pavel Maslák probíhá cílem | Foto: ČTK/AP

Třiadvacetiletý překážkář mohl litovat, že se organizátoři nevypsali tři semifinále, jak tomu běžně u závodu s 34 startujícími bývá. Výkon 13,52 pro Mazáče znamená 17. místo a první nepostupovou pozici.

Svěřenec Luďka Svobody za svým maximem z letošního mistrovství republiky v Táboře zaostal o 0,04 vteřiny. Čtyři rozběhy přinesly dosud nevídanou věc. Všechny běhy vyhráli atleti jedné země – Američané.

Přehrát

00:00 / 00:00

V dopoledním programu se z českých atletů dařilo pouze čtvrtkaři Maslákovi

Na moskevský šampionát nebude vzpomínat v dobrém sprinterka Čechová. Stometrovou trať dokončila o 33 setin hůře, než je její letošní nejlepší výkon.

Pavel Maslák se do semifinále čtvrtky kvalifikoval jako šestnáctý, svoji postupovou pozici si ale od začátku hlídal a závěru tak mohl pošetřit síly. Nejrychlejší čas v rozbězích (44,92 sekundy) předvedl jeden z favoritů LaShawn Merritt z USA.

Semifinále je na programu v pondělí v 18:05.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme