Čtvrtkařka Rosolová: sedmé místo v Diamantové lize

Česká atletka Denisa Rosolová obsadila na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu sedmé místo, a to v běhu na 400 metrů. V závěru čtvrtky předstihla Rosolová alespoň jednu soupeřku ze startovního pole. Čtyřstovku ovládla Amantle Montshová z Botswany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství ČR v atletice, 3. července v Brně. Vítězka běhu na 200 metrů Denisa Rosolová a druhá Kateřina Čechová (vlevo) | Zdroj: ČTK

Oštěpař Petr Frydrych byl v Birminghamu osmý, tedy na poslední příčce. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková nezdolala ani základní výšku 431 centimetrů.

Frydrych nejprve dvakrát přešlápl a ve svém jediném platném pokusu hodil ve třetí sérii jen 67,91 metrů. Vítězství si mezi oštěpaři připsal Andreas Thorkildsen z Norska za 88,30 metrů.

Čeští atleti tak nenavázali na výkony svých kolegů z reprezentace. V Paříži se překážkářka Zuzana Hejnová dostala do čela letošních tabulek, vyhrál i výškař Jaroslav Bába. Oštěpařka Barbora Špotáková byla ve své soutěži druhá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme