Čtvrtkařka Rosolová: sedmé místo v Diamantové lize

Česká atletka Denisa Rosolová obsadila na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu sedmé místo, a to v běhu na 400 metrů. V závěru čtvrtky předstihla Rosolová alespoň jednu soupeřku ze startovního pole. Čtyřstovku ovládla Amantle Montshová z Botswany.

Mistrovství ČR v atletice, 3. července v Brně. Vítězka běhu na 200 metrů Denisa Rosolová a druhá Kateřina Čechová (vlevo) | Zdroj: ČTK

Oštěpař Petr Frydrych byl v Birminghamu osmý, tedy na poslední příčce. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková nezdolala ani základní výšku 431 centimetrů.

Frydrych nejprve dvakrát přešlápl a ve svém jediném platném pokusu hodil ve třetí sérii jen 67,91 metrů. Vítězství si mezi oštěpaři připsal Andreas Thorkildsen z Norska za 88,30 metrů.

Čeští atleti tak nenavázali na výkony svých kolegů z reprezentace. V Paříži se překážkářka Zuzana Hejnová dostala do čela letošních tabulek, vyhrál i výškař Jaroslav Bába. Oštěpařka Barbora Špotáková byla ve své soutěži druhá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít