Čtyřstovkař Maslák se postaral v Moskvě o historický úspěch české atletiky

Historické výkony nepodávají čeští sportovci každý den. Ale když se tak stane, Radiožurnál je v drtivé většině případů u toho. Třeba u pátého místa na mistrovství světa v atletice, které zaběhl na čtyřsetmetrové trati Pavel Maslák. V Moskvě - a v přímé reportáži vám ho přiblížil Miroslav Augustin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák | Zdroj: Reuters

„Mě trošku mrzí ta krajní první dráha, kterou jsem dostal na finále. Na druhou stranu, kdyby dostal sedmičku, bylo by to asi horší,“ hodnotil Pavel Maslák jakou dráhu mu přidělil pro finálový závod los.

„Já to asi takhle neumím, že se nedokážu úplně kontrolovat na začátku, zkoncentrovat se,“ vysvětloval Pavel Maslák, proč začal ve finálovém závodu volněji. Asi si řeknete, že je výhoda mít soupeře před sebou. Vidět, jak kdo koho dohání, kdo naopak ztrácí a podle toho se zařídit a třeba přidat. Pavel Maslák to prý nevnímá....

Přehrát

00:00 / 00:00

Historické finále Pavla Masláka si užil i komentátor Miroslav Augustin

„Jsem to opravdu vůbec nevnímal, takže v tomhle hledisku si myslím, že je to jedno. Všichni jedou hlavně podle sebe,“ přibližuje pocity finalistů v závodě na jedno kolo Maslák. Někteří z nich snad ani neběží, ale doslova jedou!

Zuzana Hejnová postoupila do finále MS, Klučinová je sedmá

Číst článek

„Pavel Maslák vypadá, že bude na sedmé pozici. Ne, nakonec možná pátý! No, tak to je vynikající závěr,“ komentoval Miroslav Augustin v přímé reportáži. A Pavel Maslák, který skutečně doběhl pátý v čase jen suše dodal:

„Šel jsem do toho, protože jsem vědět, že se může stát cokoliv a podařilo se. Naštěstí to dopadlo takhle.“

Tedy tak, že byl Pavel Maslák časem 44,91 sekund jen o 7 setin pomalejší než při svém českém rekordu ze semifinále a postaral se tak o historicky nejlepší výsledek českého čtvrtkaře na mistrovství světa.

Tomáš Kohout, Miroslav Augustin 1, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme