Dálkař Juška a chodkyně Drahotová získali na ME do 23 let stříbro

Dálkař Radek Juška s chodkyní Anežkou Drahotovou vybojovali pro českou výpravu na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Talinnu stříbrné medaile. Jušku skočil rovných osm metrů a předčil pouze Němec Fabian Heinle. Drahotová v závodě na 20 kilometrů prohrála o osm sekund s Ruskou Marií Ponomarjovovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všestranná sportovkyně Anežka Drahotová | Foto: Tomáš Kohout

Stříbrný medailista z letošního halového ME v Praze Juška se blýskl svým nejdelším pokusem ve druhé sérii. Osmimetrovou hranici atakoval ještě třikrát, ale na lepší výsledek už nedosáhl.

Toho využil v páté sérii Heinle, který z průběžné první pozice dvaadvacetiletého atleta odsunul výkonem 8,14 metru.

Devatenáctiletá Drahotová se od úvodu držela v popředí a v závěrečné čtvrtině se odpoutala od zbytku startovního pole společně s Ponomarjovovou.

Na Rusku sice nakonec nestačila, ale k bronzu z loňského seniorského ME v Curychu si připsala zisk dalšího cenného kovu.

Mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinnu:

Finále:
Muži:
100 m (vítr 0,0 m/s): 1: Galbieri (It.) 10,33, 2. Dimitrov (Bul.) 10,34, 3. Anouman (Fr.) 10,39,
dálka: 1. Heinle (Něm.) 814, 2. Juška (ČR) 800, 3. Chorava (Gruz.) 797,
disk: 1. Firfirica (Belg.) 60,64, 2. Praczyk (Pol.) 58,96, 3. Szikaszai (Maď.) 58,82,
kladivo: 1. Miller (Brit.) 74,46, 2. Pronkin (Rus.) 74,29, 3. Pásztor (Maď.) 74,06,
20 km chůze: 1. Markov (Rus.) 1:23:49, 2. Martin (Šp.) 1:24:51, 3. Paršin (Rus.) 1:25:26.

Ženy:
100 m (-0,2 m/s): 1. Haaseová 11,47, 2. Burghardtová (obě Něm.) 11,54, 3. Akakpová (Fr.) 11,55,
10.000 m: 1. Vastenburgová (Niz.) 32:18,69, 2. Aucklandová 32:22,79, Wrightová (obě Brit.) 32:46,57,
tyč: 1. Bengtssonová 455, 2. Meijerová (obě Švéd.) 450, 3. Demiděnková (Rus.) 435,
trojskok: 1. Dzindzaletaiteová (Lit.) 14,23, 2. Panturoiuová (Rum.) 14,13, 3. Ptaškinová (Ukr.) 14,05.
sedmiboj: 1. Kirzsánová (Maď.) 6303, 2. Tkačová (Rus.) 6055, 3. Dadicová (Rak.) 6033,
20 km chůze: 1. Ponomarjovová (Rus.) 1:27:17, 2. A. Drahotová (ČR) 1:27:25, 3. Oljanovská (Ukr.) 1:28:41.

Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
200 m: 1. Zalewski (Pol.) 20,46, 2. Jirka 20,78 - postoupil do semifinále, 25. Tlustý (oba ČR) 21,57 - nepostoupil,
110 m př.: 1. King (Brit.) 13,74, ...9. Sedlák (ČR) 14,09 - nepostoupil,
400 m př.: 1. Dobek (Pol.) 49,83, ...16. Stehno (ČR) 52,05 - nepostoupil.
Ženy:
100 m př.:
1. Zbärenová (Švýc.) 13,00, ...5. Koudelová 13,52 - postoupila do semifinále, 25. Hlavatá (obě ČR) 14,25 - nepostoupila,
400 m př.: 1. Richardsová (Brit.) 57,40, ...13. Taclíková (ČR) 59,03 - postoupila do semifinále.

Semifinále:
Ženy:
100 m př.: 1. Zbärenová 12,88, ...7. Koudelová 13,26 - nepostoupila do finále.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme