Danu Zátopkovou těší, že vzpomínka na Emila pokračuje v lidovém tónu

Vzpomínková akce na nejlepšího běžce naší historie, Běh rodným krajem Emila Zátopka, začíná v Kopřivnici vždy nejbližší sobotu k datu 19. září. V tento den měl totiž Emil Zátopek i jeho žena Dana narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek

„Říkali jsme si, že by bylo dobré takto oslavit narozeniny, které jsme měli ve stejný den,“ vzpomíná Dana Zátopková, která v tomto týdnu oslavila úctyhodné dvaadevadesáté narozeniny.

Běh rodným krajem Emila Zátopka se koná už podvanácté. A jen tři závodníci ze zhruba dvou stovek absolvovali všechny ročníky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Kopřivnici proběhl 12. ročník vzpomínkové akce na nejlepšího běžce naší historie Emila Zátopka

„Je to velmi pěkná trať, kterou jsem předtím běhal prakticky denně v rámci tréninku. Běhání se věnuji od patnácti let,“ říká Zdeněk Zeman.

„Zkusil jsem nultý ročník a teď se z toho stala tradice. Prakticky dvacet let běhám šestkrát týdně, takže mi trať, která je o trochu delší než půlmaratón, nedělá takové potíže,“ přiznal Miroslav Robel.

„Líbí se mi, že se k tomu přidají nějaké sportovní akce, třeba pro děti. Přáli jsme si, aby to zůstalo v lidovém tónu a to se povedlo,“ libuje si Dana Zátopková.

Samotnému Běhu rodným krajem Emila Zátopka totiž ještě předcházel tzv. Lidový Běh. Tedy akce, ve které závodily proti sobě děti.

„Byla jsem skoro poslední,“ usmívala se v cíli Karolína Matysková. „Emil Zátopek byl světový běžec, vyhrál pět zlatých medailí,“ doplnil desetiletý Mikoláš Soukal.

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme