Desetibojař Helcelet o počasí na ME: Trošku jsem zmokl, ale všichni mají stejné podmínky

V Amsterdamu dnes začne atletické mistrovství Evropy s rekordní českou účastí. Hned v prvním bloku soutěží se na olympijském stadionu představí 10 českých sportovců, kteří si rychle musí zvykat na chladné počasí v Nizozemsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Sebastian Helcelet při pokusu v diskařském sektoru

Adam Sebastian Helcelet při pokusu v diskařském sektoru | Zdroj: Reuters

Z vyhřáté střední Evropy dorazili čeští atleti do chladného a větrného Amsterdamu a při první návštěvě olympijského stadionu z roku 1928 je na tréninku doprovázel vytrvalý déšť a také všudypřítomný hluk vrtaček.

Jedno velké mraveniště připomínaly historické tribuny ještě několik hodin před startem prvního letošního atletického vrcholu.

Asi nikdo nepochybuje o tom, že Nizozemci připraví šampionát, který bude pro evropské závodníky skvělou generálkou na olympijské hry v Riu, ale hodně dodělávek si organizátoři nechali na poslední chvíli. A navíc jim do toho neustále pršelo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na atletickém mistrovství Evropy v Amsterdamu je rekordní česká účast. Češi se teď musí vypořádat s chladnějším počasím

„Trošku jsem zmokl, ale i když bude pršet, tak se s tím nedá nic. Všichni mají stejné podmínky. Hlavně vydržet zdravý a uvidíme,“ povídal přímo na dráze zmoklý desetibojař Adam Sebastian Helcelet.

Jeho soutěž začne během na 100 metrů už 10 minut před jedenáctou hodinou stejně jako dalším dvěma Čechům - juniorskému mistru světa Jiřímu Sýkorovi a Marku Lukášovi. V úvodním bloku soutěží se představí také halový vicemistr Evropy v dálce Radek Juška.

„Tak ono to je docela příjemné, kdyby nepršelo, nefoukalo, tak těch 17-18 stupňů by bylo úplně ideálních,“ nevadilo by jedné z českých medailových nadějí chladnější počasí.

A až na vítr by přání Jušky mělo dnes podle předpovědi vyjít. A třicetistupňová horka nemusí ani desetibojaři, kteří tráví na stadionu téměř dva dny v kuse.

„Neberu to tak vyčerpávající jako třeba v Pekingu, kde to bylo počasí hrozné,“ říká Helcelet.

I když v dusném a horkém Pekingu byl u toho, když Ashton Eaton překonal světový desetibojařský rekord, takže diváci by určitě s ohledem na výsledky ocenili spíš letní teploty. I těch by se ale v průběhu pětidenního šampionátu měli dočkat.

Jakub Marek, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme