Desetibojař Šebrle se kvalifikoval na MS do Tegu

Český desetibojař Roman Šebrle nebude chybět na mistrovství světa v Tegu. Na francouzském šampionátu v Albi získal v celkovém součtu 8109 bodů, a splnil tak B-limit Českého atletického svazu pro účast na mistrovství světa.

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce.

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Šebrle přitom ve Francii startoval jen jako host, jeho výkon ale nakonec znamenal druhé místo. Souboj o první příčku prohrál jen o osm bodů s mistrem Evropy Romainem Barrasem.

V polovině závodu ještě český desetibojař vedl startovní pole součtem 4122 bodů. Dnes se mu zadařilo v obou vrhačských disciplínách – v disku předvedl 47,06 metru, v oštěpu potom zaznamenal vynikající hod dlouhý 68,90 metru.

Závěrečnou patnáctistovku zaběhl Šebrle v čase 4:51,70.

„Nebylo to tak jednoduché, jak jsem si myslel, ale jsem spokojený, zejména s oštěpem. Lepší mohly být třeba sprint nebo skoky, vzhledem k předchozímu zranění jsem ale nemohl příliš trénovat,“ uvedl na stránkách topathletics.org Šebrle.

Zranění lýtek a achillovek si český desetibojař přivodil na červnovém mítinku na Kladně. Závod tehdy sice dokončil, k limitu na mistrovství světa mu ale chybělo hodně. Na následném mítinku v Ratingenu nestartoval, a Francie tak pro něj byla teprve druhým desetibojem.

V aktuálních světových tabulkách patří Romanovi Šebrlemu, který letos získal v Paříži bronz na halovém mistrovství Evropy, jednadvacáté pozice.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít