Desetibojař Šebrle skončil na MS v Tegu třináctý

Český desetibojař Roman Šebrle nevylepšil své umístění po prvním dni na mistrovství světa v Tegu a v celkovém pořadí zůstal na třinácté pozici. Šebrle získal na světovém šampionátu 8069 bodů, ač jeho cílem bylo získat jich alespoň 8200, a splnit tak limit pro účast na olympiádě v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce. | Foto: David Kalvas

Roman Šebrle se sice po hodu oštěpem posunul až na osmé místo, jenomže závěrečná patnáctistovka se mu vůbec nevydařila, zaběhl třetí nejhorší čas, což ho odsunulo zpět na třináctou pozici.

„Je škoda, že jsem těch 8 200 nedal. To poznám už podle dálky, jak na tom jsem. Výška mě v tom jen utvrdila, skočené hecem, prostě na lízačku. Ale jestli chci na olympiádu, tak ten A limit musím udělat,“ řekl Šebrle, pro kterého je mistrovství světa v Tegu už osmým světovým šampionátem v kariéře.

Soutěž desetibojařů ovládl v jihokorejském dějišti šampionátu Američan Trey Hardee, který získal 8607 bodů a porazil svého krajana Ashtona Eatona. Ten se ke stříbru propracoval až v závěrečném běhu na 1500 metrů, kde si vylepšil osobní rekord.

Bronz získal Kubánec Leonel Suárez, který prohrál s Eatonem v konečném zúčtování o pouhé čtyři body.

Ostatní disciplíny

Titul v chodeckém závodě na dvacet kilometrů obhájil Valerij Borčin, a to v čase 1:19,56.

Triumf zopakovala v dálce žen Brittney Reeseová z USA, a dokonce jí k tomu stačil jediný platný pokus, kterým zaznamenala výkon 682 centimetrů.

Pátý titul v běhu na deset kilometrů naopak nezískal legendární Etiopan Kenenisa Bekele, který po vleklém zranění svůj první závod od začátku roku 2010 nedokončil. Zvítězil Bekeleho krajan Ibrahim Jeilan.

Tegu dnes také vidělo historicky první start handicapovaného atleta na mistrovství světa společně se zdravými soupeři. Jihoafričan Oscar Pistorius zaběhl s protézami na obou dolních končetinách na čtyřstovce čas 45,39 a postoupil do semifinále.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme