Do Prahy se vrací mítink se světovými atletickými hvězdami

Do pražské O2 areny se po čtyřech letech vrátí světová atletika. Únorový mezinárodní mítink bude hlavně testem pořadatelů směrem k halovému mistrovství Evropy, 14 dní před světovým šampionátem se ale dají očekávat i výborné výkony a kvalitní startovní pole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ataköy Athletics Arena, místo konání halového MS v atletice 2012, Istanbul, Turecko | Foto: IAAF

"Čekáme ještě na definitivní vyjádření Zuzany Hejnové, která sice svoji disciplínu, tedy běh na čtyři sta metrů překážek, v programu nemá, ale na druhé straně je velmi kvalitní běžkyní i na hladké čtvrtce. Všichni ostatní s halovou sezonou počítají. Můžeme se těšit na duel Ladislava Prášila s dvojnásobným olympijským vítězem Tomaszem Majewskim nebo na čtvrtkařský souboj Pavla Masláka s olympijským medailistou Santosem," nastiňuje Alfons Juck, který se stará o sportovní část mítinku Praha Indoor 2014.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tiskové konferenci k halovému "testmítinku" natáčel Jakub Marek

Z dalších zajímavých jmen už přislíbili účast německý tyčkař Björn Otto nebo bývalý světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Dayron Robles.

Před čtyřmi lety se Mítink světových rekordmanů v O2 areně stal jedním z nejkvalitnějších atletických závodů na světě, ale letos o rekordy až tolik nepůjde.

"Chtěli bychom být realističtí, tehdy šlo vyloženě o komerční produkt, který měl splnit ty největší atributy světové akce. Dnes nám jde o symbiózu kvalitního mezinárodního mítinku s potřebami otestovat vše směrem k mistrovství Evropy. Komerční záměr ustupuje trochu do pozadí. Myslíme si ale, že to bude podobné, co se týče kvality," doplňuje maximalista Alfons Juck.

Kromě už zmíněných jmen se v patnácti disciplínách představí českým divákům domácí špička i zámořští atleti, pro které to bude test formy před halovým světovým šampionátem v Polsku.

V Sopotech se pořadatelé potýkají s velkými problémy s dráhou a toho se chtějí organizátoři pražského halového mistrovství Evropy 2015 vyvarovat. I proto se o únorové akci mítinku mluví jako o testmítinku.

Zuzana Hejnová v cíli běhu na 400 metrů překážek | Foto: ČTK

"Vyzkoušíme si úplně všechno. Jediné, v čem bude rozdíl, je to, že nebude k dispozici rozcvičovací plocha taková, která je potřebná pro halové mistrovství Evropy, a to z důvodu, že lidí bude daleko méně a není potřeba, obrazně řečeno, utrácet tolik peněz. Postupy pro rozcvičovací halu jsou standardní a není potřeba nic zkoušet," vysvětluje výkonný ředitel halového mistrovství Evropy Tomáš Janků.

Mítink Praha Indoor 2014 bude 25. února, což je ideální termín vzhledem ke stavbě dráhy, protože díky olympijským hrám, kdy bude mít hokejová extraliga pauzu, budou mít organizátoři plno času na vychytání různých nedostatků.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme