Fenomenální Bolt se objeví na Zlaté tretře. Popáté za sebou

Na prestižním atletickém mítinku Zlatá tretra, který se letos v Ostravě koná 25. května, nebude chybět ani fenomenální Usain Bolt. Jamajský sprinter se v Ostravě představí popáté v řadě, celkově to ale bude už jeho šestý start na této akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamajčan Usain Bolt, Zlatá tretra | Foto: Tomáš Adamec

Ostrava je jediným mítinkem na světě, který se muže chlubit tak početnou bilancí jeho startů. Běžet měl už v roce 2004 jako čerstvý držitel juniorského světového rekordu, ale kvůli zranění se na poslední chvíli odhlásil.

V roce 2006 si poprvé okusil chladné ostravské počasí, i v něm však zaběhl rekord mítinku na 200 m - 20,28 sekundy. V dalších letech už se do Ostravy vracel jako megahvězda světového sportu.

Podle aktuálních očekávání by měl běžet potřetí ve Vítkovicích závod na 100 m v prvním startu v Evropě v roce 2012. Poté má potvrzené závody Diamantové ligy v Římě a v Oslo.

Jsem rád, že se pošesté v kariéře můžu vrátit do Ostravy. Obecně je známé, že mám k tomuto mítinku pozitivní vztah a patří k prvním, které si každou sezonu vybírám. Zlatá tretra má skvělou diváckou kulisu, která mě žene ke kvalitním výkonům,“ pochvaloval si Bolt v rozhovoru s organizátory mítinku.

„Ostrava bude letos mým prvním startem v Evropě. Už před časem jsem potvrdil starty v Římě a v Oslo. Po těchto závodech se vrátím na Jamajku a nadále se budu připravovat na domácí olympijskou kvalifikaci. Můj trénink v současném období je podle plánu a těším se na závody.“

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme