Grand Prix se poběží v ulicích večerní Prahy. Chybět nebudou tradičně rychlí Keňané

Různé názvy vystřídala za 20 let své existence pražská běžecká Grand Prix. Jmenovala se po rozličných nápojích, měnila se její trať a běhávala se v neděli dopoledne, zatímco teď je jejím časem sobotní večer. Ambice ale mají organizátoři pořád stejné. Neustále překonávat traťové rekordy a nechat vyniknout i domácí závodníky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští běžci Petra Kamínková a Jan Kreisinger pózují společně s hlavními favority sobotního závodu

Čeští běžci Petra Kamínková a Jan Kreisinger pózují společně s hlavními favority sobotního závodu | Zdroj: ČTK

Letos se dohromady na 10 kilometrovou trať i pětku pro ženy přihlásilo přes 9000 amatérských vytrvalců. Ti tvoří ohromné pole závodníků. Ale v čele se jim budou tradičně vzdalovat špičkoví běžci z Afriky.

„Věřím, že v kategorii mužů padne hranice 28 minut a pak už se může stát, že uvidíme i nový rekord, protože trať je postavená tak, aby závod byl rychlejší. Když při nás bude stát počasí, tak věřím, že budeme útočit na rychlé časy,“ slibuje si manažerka závodu Jana Moberly od nové trati.

Přehrát

00:00 / 00:00

Manažerka pražské Grand Prix Jana Moberly očekává útoky na traťový rekord

Mezi nejrychlejší borce opět patří Keňané, tentokrát Ronoh a Chebii. A z maratónského tréninku si dá rychlostní test i Čech Jan Kreisinger.

„Příprava byla intenzivní, trénoval jsem skoro pořád na horách. I tím to bylo náročnější. Zase jsem se ale vyhnul velkým vedrům, což byla výhoda,“ popisuje Kreisinger, jak v létě dřel hlavně kvůli Berlínskému maratónu, kde by si chtěl zaběhnout limit pro olympijské Rio.

A právě, aby neriskovaly kvůli hrám v Brazílii, budou v Praze chybět dvě rychlé, ale momentálně zraněné Češky Kristiina Mäki a Anežka Drahotová. Další Češce, zkušené Petře Kamínkové je to líto.

„Mrzí mě, že mi ubyly soupeřky. Věřím, že se holky brzo vrátí a příští olympijskou sezonu tady budou a nominují se do Ria,“ říká Petra Kamínková.

Hlavní závod na 10 kilometrů začne v půl osmé večer. Startovat se bude u Obecního domu na náměstí Republiky.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme