Halové atletické mistrovství ČR přineslo skvělé výsledky

Dva světové atletické výkony a dobrá forma atletů, kteří mají splněné limity pro mistrovství světa. To vše bylo k vidění na domácím halovém šampionátu v pražské Stromovce. Poprvé po zranění se v soutěži představil také vícebojař Roman Šeberle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Legenda světového víceboje a jeden z nejlepších světových atletů uplynulého desetiletí se letos ocitl v pozici, kterou z dřívějších dob neznal. Na rozdíl od minulosti totiž Roman Šebrle nemohl očekávat pozvánku na halové mistrovství světa na základě loňské výkonnosti a letos v hale kvůli zranění žádný sedmiboj neabsolvoval. Ve čtvrtek však přišla pozvánka od IAAF a Roman se tak mohl na domácím šampionátu představit už jako jistý účastník katarského klání.

Po průběhu sezóny ho proto divoká karta potěšila: „Tahle sezóna byla taková trošku divoká. Nejdřív jsem si říkal, že ji vypustím, protože bude těžké se do haly nominovat a že se budu soustředit na venek. Ale když jsem začal závodit, tak mi to šlo výborně, a tak jsem si říkal, že se tam chci podívat," řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Halové atletické mistrovství ČR přineslo skvělé výsledky

Ladění fyzické kondice ale nebylo snadné: „Do těch bojů pak přišlo to lehké zranění, takže jsme si řekl, že zatrénuju na mistrovství republiky a buď karta přijde nebo ne. Takže jsem zatrénoval a jsem ještě pořád unavený. Přesto to bylo docela dobré a byl to výborný trénink. Uvidíme, jak se to může ještě za těch čtrnáct dnů zlepšit. Předpokládám, že trochu ano, takže jsem s tréninkem spokojený," řekl Roman Šebrle.

Balner a Svoboda předvedli světové výkony

V sobotu zatrénoval v běhu na 60 metrů překážek, kde skončil šestý. V neděli pak v kouli vrhl 15 metrů a 17 centimetrů a ve skoku o tyči z pouhých dvanácti rozběhových kroků překonal laťku ve výšce 465 centimetrů.

Takže výsledky nebyly špatné: „To je asi to, co jsem očekával. Já z těch dvanácti kroků víc než 465 centimetrů ani skočit neumím, 485 je asi maximum. Překážky byly dobré, jen jsem byl ještě trošku unavený. Tomu odpovídalo i to finále, kde jsem měl horší čas. Koule byla klasická. Já ji neumím házet hned jako první disciplínu, ale přes patnáct metrů je to vždycky dobré, takže já jsem s tréninkem spokojen."

Mimo koule tak byl Roman v obou soutěžích, kde čeští atleti atakovali nejlepší světové výkony. V tyči překonal Michal Balner 576 centimetrů a zařadil se na třetí místo aktuálních světových tabulek. Ve finále šedesáti metrů překážek se Šebrle díval na záda Petra Svobody, který je časem 7,44 druhý na světě.

„Hlavně, že mi nedal sekundu, je to skvělé. Já jsem opravdu adept na zlato, nejen na medaili, takže je to parádní. Už se těším do Dauhá, jak si ty překážky užiju, smál se po závodě Svoboda.

A užívat si bude i český atletický fanoušek. Rekordní dvacetičlenná výprava v čele s Petrem Svobodou a Romanem Šeberem se v katarském Dauhá představí od 12. do 14. března.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme