Halové MČR ve vícebojích nabídne souboj Šebrleho s nadějným mládím

O Adamu Sebastianu Helceletovi se hovoří jako o budoucí hvězdě desetiboje a český atlet v poslední době dokazuje, že právem. Na mezistátním utkání před čtrnácti dny zvítězil a porazil i legendárního Romana Šebrleho. Ten bude mít možnost mu porážku vrátit na halovém mistrovství České republiky ve vícebojích, které je na programu v pražské Stromovce v sobotu a v neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetibojař Roman Šebrle | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Už loni se mladý teprve dvacetiletý Helcelet střetl se zkušeným Romanem Šebrlem. Na republice tehdy Šebrle vyhrál a ve Stromovce se v uvozovkách odrazil k bronzu na následném evropském šampionátu v Paříži.

Sedmatřicetiletý světový rekordman v desetiboji si ale uvědomuje, že letos bude obhajoba titulu na českém halovém mistrovství složitá, protože kvality Helceleta jsou hodně velké a Šebrleho věk vysoký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stromovka se může těšit na HMČR v atletických vícebojích i s Šebrlem

„Adam je super talent. Zaplaťpánbůh, že v České republice roste další vícebojař, který by mohl sahat po medailích. 8 500 bodů v jeho silách určitě bude, ne-li letos. Mám z toho radost, byť to nepřišlo dřív,“ říká Roman Šebrle a jeho bitva s Adamem Sebastianem Helceletem bude ve Stromovce hlavním lákadlem.

Zajímavé budou i souboje o další umístění. V aktuálních tabulkách sezony se totiž hned čtveřice sedmibojařů vejde do méně než sta bodů. Jen minimální rozdíl dělí od sebe zkušenější duo, před rokem bronzového Františka Staňka - letos zatím 5556 bodů a mistra republiky z roku 2009 Adama Nejedlého 5554 body.

Následují je o něco mladší kolegové Michal Štefek s osobním rekordem 5487 bodů a s pěti tisíci čtyřmi sty padesáti devíti body Jaroslav Hedviček. O výsledcích prvního i druhého dne se ve vysílání radiožurnálu dozvíte.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme