Házela jsem špatně, nebyl to můj den, prohlásila Špotáková po pátém místu na ME

Velké zklamání prožila na atletickém evropském šampionátu Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská vítězka a vedoucí oštěpařka letošních světových tabulek totiž odjede z Amsterdamu bez medaile, když ve finále skončila na pátém místě výkonem 62,66 metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

Česká atletická hvězda si několikrát roztleskala olympijský stadion v nizozemské metropoli, bojovala, ale nakonec to na cenný kov nestačilo. Na letošní evropský šampionát, kde chtěla obhájit zlato z Curychu, tak rozhodně v dobrém vzpomínat nebude.

„Po celé finále jsem házela hrozně špatně. Nevím, co tomu chybělo. Asi nevyházenost, ale těžko říct. Zázraky se nedějí, zkrátka když tři měsíce neběháte, tak asi nemůžete myslet na nějaké velké výkony,“ nechtěla se na nic vymlouvat Barbora Špotáková, i když se prý nejspíš částečně projevil dlouhý tréninkový výpadek zaviněný březnovou zlomeninou nohy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po celé finále jsem házela hrozně špatně, řekla Barbora Špotáková po finále ME

Velké výkony naopak ve večerní soutěži předvedly soupeřky české oštěpařky. Vyhrála Běloruska Chaladovyčová v národním rekordu 66,34 metru, za pětašedesátimetrovou hranici se dostala i evropská šampionka z roku 2010 Němka Stahlová, která tentokrát skončila druhá. Barboru Špotákovou ale vysoká úroveň soutěže ani tak moc nepřekvapila.

„Zase tolik ne, protože házely dobře na rozcvičováku a je vidět, že se dalo dneska hodit. Opět opakuji, byl to můj špatný den,“ nehledala světová rekordmanka žádné skryté problémy po svém nepovedeném závodě a bezprostředně po něm ani netušila, z čeho by si měla vzít pro další závody ponaučení.

„Nevím, spíš je to taková ťafka,“ povídala zklamaná Barbora Špotáková, kterou ale hlavní vrchol sezony ještě čeká - za měsíc na hrách v brazilském Riu, kde by chtěla vstoupit do historie třetím olympijským triumfem v řadě.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme