Hejnová je na začátku roku se svými výkony spokojená. I tak ale ještě vidí rezervy

Ve třiceti letech už většina sportovců není tak rychlá jako dřív, ale atletka Zuzana Hejnová je výjimkou. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se totiž v přípravě s novým německým trenérem Falkem Balzerem zaměřila na krátké sprinty a hned v úvodu halové sezony překvapuje svými výkony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletka čtvrtkařka Zuzana Hejnová.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Nejdřív se Zuzana Hejnová přiblížila svému osobnímu rekordu na šedesátce překážek v Saské Kamenici a pak v tomto týdnu vlastní maximum z roku 2011 vyrovnala. Stejně jako před šesti lety v pařížské hale Bercy, zaběhla čas 8,25 sekundy i na veřejných závodech v pražské Stromovce.

„Musím říct, že jsem byla fakt spokojená. Takhle brzo jsem ještě nikdy nezávodila – v tuhle dobu jsem dřív teprve odjížděla na měsíční soustředění do Afriky. Navíc jsem mezi svátky měla nějakou virózu, takže jsem se necítila úplně dobře. Opravdu mě to překvapilo a věřím, že se to bude dál posouvat,“ má jako vždy ty nejvyšší cíle Zuzana Hejnová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stále mám obrovské rezervy, říká překážkářka Zuzana Hejnová

Přestože mluví o halové sezoně jen jako o přípravě na srpnové mistrovství světa v Londýně, kde chce na čtvrtce překážek zkompletovat zlatý hattrick. I tak jí ale rychlé časy dodávají sebevědomí a s přiměřenou radostí sleduje rychlé časy i trenér Falk Balzer.

„Byl spokojený, ale pořád má nějaké výhrady ohledně toho, co se dá zlepšit. Pořád si myslí, že můžu běžet mnohem rychleji. Stále mě ale uklidňuje, že je teprve začátek sezony a že to bude lepší.“

Šebrle: Eatonův konec může zlepšit výkony ostatních desetibojařů

Číst článek

A ještě lepší by to mělo být i z důvodu už zmiňovaných – drobných zdravotních problémů. Na konci roku totiž nemohla opora české reprezentace odtrénovat to, co by potřebovala kvůli viróze, a i proto zatím v závodě neběžela delší než šedesátimetrovou trať.

„Rezervy cítím obrovské. Děláme hodně techniku, abych se s tím srovnala na těch krátkých mezerách. Hodně taky pracujeme na startech, protože přece jen na dlouhých překážkách není start moc důležitý, zatímco na krátkých je klíčový,“ porovnává velmi rozdílné překážkové tratě na 60 a 400 metrů Zuzana Hejnová.

Jestli ale bude v létě na té delší útočit na svůj osobní rekord stejně tak jako teď na té kratší, může v létě opět dominovat stejně jako v předchozích dvou lichých letech.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme