Hejnová je zpátky. Byla jsem nervózní, přiznala po Zlaté tretře

Takřka rok trvalo Zuzaně Hejnové, než se vrátila na dráhu po období plném zdravotních problémů. Comeback to byl ovšem vítězný. Mistryně světa vyhrála na Zlaté tretře Ostrava čtvrtku překážek před svou reprezentační kolegyní Denisou Rosolovou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová na Zlaté tretře zvítězila

Zuzana Hejnová na Zlaté tretře zvítězila | Zdroj: ČTK

„Byla jsem nervózní jako blázen, pomalu už od včera. Byla hrozná zima, takže jsem maximálně spokojená. Plánovala jsem, že cokoli pod 55 sekund bude super, ale to jsem nepočítala s tím, že bude takhle. Myslím, že je to adekvátní k tomu, jak jsem na tom a jaké bylo počasí,“ řekla po doběhu Zuzana Hejnová.

Zlomená zánártní kůstka a následné problémy s patou připravily úřadující světovou šampionku o rok kariéry. Zuzana Hejnová se ovšem vrátila stylově. V Ostravě navázala na sezonu 2013, ve které neprohrála jediný závod.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech Zuzany Hejnové před Zlatou tretrou se s atletkou bavil reportér ČRo Radim Sajbot

„V Dejvicích nebydlím, ale chvílemi jsem měla takový pocit, jako bych tam bydlela. Na záchodě jsem byla několikrát, to je vždycky známka, že se něco děje,“ zavtipkovala běžkyně porovnáním s pražskou čtvrtí, kterou trápí problémy s kvalitou pitné vody.

Bronzová medailistka z posledních olympijských her v Londýně zaběhla v Ostravě při svém comebacku šestý nejlepší čas této sezóny. A soupeřkám naznačila, že se s ní musí po promaroděném roce opět počítat.

„Je to první závod, tak to bylo nevyběhané. Neběžela jsem nejlíp, jak umím. Ale na tuhle dobu v tomhle počasí tam chyby nebyly,“ dívá se optimisticky zejména směrem k mistrovství světa v Pekingu Zuzana Hejnová. Na čtvrtce překážek neprohrála jediný závod od 7. září 2012.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme