Hejnová se rozběhne za první halovou medailí. Formu má dobrou, věří trenér

Atletka Zuzana Hejnová už má z venkovních šampionátů dva tituly mistryně světa, ale v hale na svou první individuální medaili stále čeká. To se může změnit na mistrovství Evropy v Bělehradu, kde nastoupí do rozběhu na trati 400metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Zuzana je před šampionátem ve velmi dobré formě. Otestovala si ji kvalitními časy v Ostravě a Birminghamu, takže víme, že je schopná běžet pod 52 sekund. Tenhle poslední týden už jsme trénovali jen lehce a věřím, že nejlepší čas předvede tady," věří trenér Zuzany Hejnové Falk Balzer.

Přehrát

00:00 / 00:00

V rozběhu 250 metrů naplno, v semifinále 300 metrů, finále celé. Zuzana Hejnová má pro HME jednoduchou taktiku

V Ostravě i v Birminghamu Zuzana Hejnová vyhrála, navíc v Anglii časem 51,77 sekundy, což je její druhý životní výkon na trati 400 metrů. V letošních evropských tabulkách je před ní jen Švýcarka Sprungerová.

To ale podle kouče před šampionátem nemusí nic znamenat. „Můj trenér mi vždycky říkal: Ty víš, že na to máš, dostaň se do finále a pak se uvidí. Takže první krok je postoupit do finále,“ mluví z vlastní zkušenosti německý trenér a bývalý skvělý překážkář.

Aby prošla do finále, tak nejdřív musí Zuzana Hejnová postoupit z dopoledního rozběhu a odpoledního semifinále a v hale, kde se po první dvoustovce sbíhá k vnitřnímu mantinelu, se může stát opravdu cokoli.

„Trenér mi to řekl jasně: V rozběhu 250 metrů naplno, v semifinále 300 metrů naplno a pak si to hlídat, a finále naplno celé. Uvidíme, jestli to půjde takhle lehce,“ směje se Zuzana Hejnová.

Vybavena jednoduchou „taktikou“ začne Zuzana Hejnová boj o svou první individuální medaili z halového evropského šampionátu v 9 hodin a 45 minut.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme