Hejnová už je zdravá, a tak přišel čas plnit prohrané sázky. V Linci poběží osmistovku

Atletka Zuzana Hejnová se chystá na velkou premiéru. V pátek se na mítinku v rakouském Linci představí na osmistovce. Tu ve své závodní kariéře ještě nikdy jako individuální disciplínu neběžela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu | Zdroj: Reuters

Zuzana Hejnová v pátek splní prohranou sázku. Její trenér Dalibor Kupka na konci roku 2013 zhubl a mistryně světa na 400 metrů překážek měla následující sezonu běžet osmistovku. Kvůli zlomené nártní kosti se k ní loni nedostala, teď už je ale zdravá, a tak ji premiéra na nové trati nemine.

„Jsem trošku nervózní, ale docela se těším. Osmistovka je totiž delší a mohla by se mi běžet líp,“ srovnává česká atletka očekávaný závod se čtyřstovkou v Moskvě, která se jí v neděli podle představ úplně nepovedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová se na mítinku v Linci představí v běhu na 800 metrů. Jsem trošku nervózní, ale docela se těším, říká

Příčinu vidí v dlouhé zdravotní pauze, kvůli které vynechala téměř celou minulou sezonu a zatím se nedostala do optimální rychlostní formy. Ani na osmistovce ale neočekává žádné zázraky.

„Nedávám si úplně vysoké cíle. Budu spokojená, když splním limit. Pak budu chtít ze vteřin postupně ukrajovat. Myslím si, že na 2:02 jsem schopná se dostat.“

S časem kolem dvou minut a dvou sekund by podle aktuálních tabulek mohla pomýšlet i na jednu z medailí z březnového halového mistrovství Evropy Praze. A tak ji čeká možná těžká volba mezi osmistovkou a poloviční tratí.

„Po pátečním závodě v Linci se rozhodnu, jakou disciplínu na mistrovství Evropy poběžím. Rozhodnu se podle toho, v jaké disciplíně se budu cítit lépe,“ přibližuje bronzová medailistka z her v Londýně.

Podle Hejnové je nyní pravý čas novou trať vyzkoušet. A věří, že v Linci nebude muset určovat tempo.

„Doufám, že tam bude někdo, kdo mi tempo odtáhne. Na osmistovku nejsem zvyklá, nevím, jakým tempem ji běžet. Startovní listinu jsem neviděla, ale na každých takových závodech bývá vodička,“ říká nejlepší česká sportovkyně za rok 2013.

Osmistovku si vyzkoušela ve víceboji

„Myslím, že to bylo v roce 2011 ve víceboji. Jako vícebojařka jsem ji neběhala špatně, ale být celý den na nohou a po celém víceboji, to není ono. Těším se na to, jak jsem ji schopná běžet sólo,“ dodává s očekáváním v hlase Zuzana Hejnová.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme