Hejnové nový kouč vyhovuje. Jsem o něco rychlejší, vnímá změny v přípravě

Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová se vrátila z prvního soustředění pod vedením nového kouče Falka Balzera velmi spokojená. Na Kanárských ostrovech sice poprvé v životě na překážkách upadla, ale brzy se česká atletka opět pustila do tréninku a její rychlé časy potvrdily, že je na tom v přípravném období až nebývale dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová | Zdroj: Reuters

Test na 2x400 metrů Zuzanu Hejnovou příjemně překvapil. Zvládla ho totiž lépe než před olympijskými hrami v Riu, což je na začátek zimy skvělý výkon.

I díky tomu čím dál víc věří koncepci přípravy Falka Balzera založené na rychlosti. Novinkou pro českou atletku bylo i to, že na Tenerife také poznala, jaké to je odcházet z tréninku s odřeninami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová je čerstvou třicátnicí. Ale je to jenom číslo, cítím se dobře, těší českou atletku

„Poprvé v životě jsem spadla na překážce. Asi to bylo zapříčiněné tím, že jsem o něco rychlejší a neuvědomila jsem si, že musím přizpůsobit kroky při náběhu na první překážku,“ popsala Hejnová.

Po pádu byla trochu potlučená, otřesená a měla pohmožděný kotník, ale k brzkému návratu jí pomohla fyzioterapeutka Helena Fuksová. „Za dva dny už jsem zase běhala s plnou zátěží, takže to nebylo tak hrozný,“ řekla dvojnásobná mistryně světa na trati 400 metrů překážek.

Hlavní vrchol pro ni přijde v srpnu v Londýně, kdy by ráda zkompletovala zlatý hattrick, ale nejdřív ji čeká halová sezona, ve které už nepočítá s návratem k osmistovce.

„Půlku asi ne. Trenér nechce, abych běhala dlouhé tratě. Říká, že potřebuji spíš do rychlosti. Určitě během halové sezony absolvuji obě trati, ale ještě přesně nevím kdy a co,“ prozradila čtvrtá žena z letošních olympijských her v Riu.

V zimě se bude soustředit hlavně na hladkou čtvrtku a také šedesátku překážek. Jednu z těchto tratí by pak ráda absolvovala v březnu na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu.

Sil má jedna z historicky nejlepších českých atletek stále dost, přestože těsně po návratu z Kanárských ostrovů oslavila kulaté narozeniny s trojkou na začátku. „Když se to řekne, není to úplně příjemný, už to není dvacet. Ale cítím se pořád dobře, je to jenom číslo,“ dodala Hejnová.

Jakub Marek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme