Hejnovou čeká v Londýně generálka před MS, chce udržet neporazitelnost

Na olympijský stadion do Londýna se po roce vrátí nejlepší světoví atleti. V pátek a v sobotu tam budou závodit v rámci dalšího závodu Diamantové ligy a bude to poslední velké měření sil před mistrovstvím světa v Moskvě. Hned první den se na start postaví letos neporažená běžkyně na 400 metrů překážek, Zuzana Hejnová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová postoupila s přehledem do olympijského finále | Zdroj: ČTK

„Já se tam těším, vlastně to bude poslední závod na olympijském stadionu jako takovém, pak už se ty tribuny budou zmenšovat, takže to bude originální olympijský stadion. Hrozně se tam těším, myslím si, že by to mohlo být zase dobré,“ věří si česká překážkářka.

Při pohledu na startovní listinu ji kromě tradičních soupeřek zaujala Američanka Kori Carterová. Jednadvacetiletá atletka vede letošní světové tabulky o 2 setiny před Zuzanou Hejnovou a obě se v závodě potkají vůbec poprvé.

„Na tu jsem zvědavá. Abych pravdu řekla, od ní nečekám nic velkého, protože závodí už dlouho a bůhví, jak se teď připravovala. Tím, že nepostoupila z amerického mistrovství na mistrovství světa, těžko říct, jestli neměla nějakou dovolenou. Ale samozřejmě jsem ráda, že tam bude a že ji konečně uvidím,“ těší se česká atletka na konfrontaci s neznámou soupeřkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová se těší do Londýna na závod Diamantové ligy a na neznámoou soupeřku

To další atletky už jsou pro Zuzanu Hejnovou staré známé. Jamajčanku Spencerovou za sebou nechala při svém bronzovém olympijském úspěchu a Američanka Molineová skončila v posledním měření sil na stadionu v Londýně pátá.

„Vzpomínky na olympiádu mám krásné, myslím, že mi sedí a obecně tam byly velmi dobré výkony. Tak není důvod, aby tam teď nebyly,“ věří překážkářka, která by ráda svůj čerstvý český rekord ještě o něco vylepšila.

Jestli udrží svou letošní neporazitelnost, bude jasné zítra po osmé hodině večerní. Poté už se pustí do závěrečné přípravy před světovým šampionátem v Moskvě.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme