Hlava by závodila, ale limituje mě zdraví, lituje desetibojař Šebrle

Když si vynikající sportovec, který má zdravotní potíže, pozve novináře, může to znamenat v podstatě dvě věci. Buď že s rozzářenou tváří oznámí vyléčení neduhů a návrat k závodění, nebo pravý opak. Dnes se dozvíme, jaká varianta platí pro desetibojaře Romana Šebrleho. Zatím můžeme - byť na reálných základech - jen spekulovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jo! Roman Šebrle se raduje během halového mistrovství republiky ve vícebojích | Zdroj: ČTK

Atlet, který jako první v historii překonal v desetiboji magických 9000 bodů, se nemůže potíží zbavit už několik sezon. Léčil se, bojoval, věřil v návrat, zkoušel všechno do poslední chvíle. Naposled se snažil závodit loni na olympiádě. A když jsme se potkali na Memoriálu Josefa Odložila, zeptal jsem se ho, jak je na tom se zdravím.

„Jestli myslíte hlavu, ta už lepší nebude, ta je furt mladá a závodila by do osmdesáti. Jak má člověk tu atletiku rád, limity prostě nejsou. Ale limituje mě zdraví, pata, ač není špatná, už není na vrcholovou atletiku.“

Což nebyla ta nejlepší zpráva. Znamenala totiž, že se momentálně nepokouší o návrat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Šebrle dnes zřejmě ukončí bohatou vrcholovou kariéru desetibojaře

„Chtěl bych se připravit ještě na konec roku, ale už netvrdím, že to bude vrcholová atletika. Ale nějaká aspoň solidní rozlučka by to mohla být,“ naznačoval Roman Šebrle s nekonkrétním úsměvem. Když ale mluvil v tomto duchu, dalo se z toho vyvodit zřejmě jediné.

„Desetiboj už to asi nebude, no… bohužel.“

Roman Šebrle dosáhl v kariéře atleta na všechno, co si mohl přát. Vyhrál olympiádu, mistrovství světa i Evropy, na dráze i v hale. Držel výkonem 9026 bodů světový rekord, a to plných 11 let. Jediné, co mu s největší pravděpodobností unikne, je 50. desetiboj se součtem vyšším než 8000 bodů a světový rekord v kategorii veteránů.

Český desetibojař Roman Šebrle oznámil konec vrcholné kariéry

Číst článek

„Jednou to přijít muselo. Lepší, že to přišlo v osmatřiceti než v osmadvaceti. Teď jsem byl na Kladně koukat na desetiboj a bylo tak krásné počasí, že bych tam nejradši skočil taky. Čas je ale spravedlivý pro všechny a už si našel i mě, přijdou jiní hrdinové,“ říkal nedávno Roman Šebrle.

Třeba ale dnes překvapí a oznámí, že ještě zkusí překonat limit pro mistrovství světa v Moskvě.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme