HME: Překážkář Svoboda získal zlato

Petr Svoboda potvrdil v Paříži na halovém mistrovství Evropy roli největšího favorita běhu na 60 metrů překážek a získal zlatou medaili. Český atlet vyhrál v čase 7,49 s. Lucie Škrobáková obsadila v ženském finále šedesátky překážek sedmé místo. Také sedmá skončila v sedmiboji Zuzana Hejnová.

Pohled na atletickou dráhu pařížské haly Bercy z komentátorského stanoviště reportérů Radiožurnálu | Foto: Petr Souček

Petr Svoboda s přehledem postoupil ze semifinále v nejrychlejším čase a svou nadvládu potvrdil i triumfem ve finále. Do cíle doběhl za 7,49 s, pouze jedna setina ho tedy dělila od vyrovnání jeho letošního nejlepšího výkonu, který je zároveň i evropským maximem roku 2011.

V ženském finále šedesátky překážek skončila Lucie Škrobáková sedmá, zaběhla čas 8,10 sekundy. Titul halové mistryně Evropy slaví Němka Nytraová. Zuzana Hejnová obsadila v sedmiboji také sedmé místo v osobním rekordu 4453 bodů. Česká vícebojařka si vytvořila dílčí maxima ve čtyřech disciplínách, nepovedla se jí pouze dálka. Vyhrála Francouzka Nana Djimou Idaová.

Čtvrtkařka Denisa Rosolová na HME v Paříži | Foto: Petr Souček

Na trati 400 metrů postoupila do finále Denisa Rosolová, ve výšce si potom zaskáče o medaile Jaroslav Bába a v dálce Roman Novotný. V kvalifikaci naopak neuspěl další skokan do dálky Štěpán Wagner, v rozbězích byli vyřazení Pavel Maslák na trati 400 metrů a na osmistovce Lenka Masná.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít