Hodně diváků a dobré počasí. Může pak být hezký výsledek, láká Klučinová na kladenský mítink

Elitní atlety čekají na kladenském stadionu Sletiště dva dny těžké dřiny. Do středních Čech se desetibojaři a sedmibojařky z celého světa sjeli už podeváté a domácí fanoušci se těší hlavně na výkony bronzové medailistky z halového mistrovství Evropy v Praze Elišky Klučinové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedmibojařka Eliška Klučinová | Foto: Česká televize

Na šampionátu v O2 areně překonala Klučinová český pětibojařský rekord. A i to jí částečně pomohlo v přípravě na venkovní sezonu.

„Když si vzpomenu na pocity z mistrovství Evropy, tak v těch nejhorších trénincích z toho dokážu brát sílu. Jinak to ale člověka moc neposune,“ snaží se Eliška Klučinová myslet hlavně na budoucnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klučinová nemá prognózy ráda, když se ale sejdou podmínky, tak může v Kladně útočit na český rekord

Vstup do sezony ji vyšel, když v rakouském Götzisu splnila limit pro světový šampionát v Pekingu, a tak může v pátek a sobotu závodit na kladenském mítinku bez stresu a pokusit se opět vylepšit vlastní národní rekord v sedmiboji.

„Prognózy nemám moc ráda, ale všechno je možné,“ usmívá se.

Tlak na sebe vytvářet zbytečně nechce. I přesto je ale hlavní tváří kladenských vícebojů a doufá, že na mítink s příjemnou, rodinou atmosférou dorazí co nejvíc diváků. „Když přijdou lidi a vyjde počasí, tak z toho může být hezký výsledek,“ přeje si.

Podle předpovědí bude oba závodní dny jasná obloha, takže diváci i atleti se můžou těšit na výborné podmínky.

Souboje v ženském sedmiboji i mužském desetiboji se rozběhnou před polednem a hlavními favority soutěží budou úřadující mistryně světa Hanna Kasjanovová a její manžel Olexej Kasjanov.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme