Holuša nastoupí jako evropský šampion na Diamantové lize v Šanghaji

Jen málokdo si dokáže představit, co prožívají hokejisté v zaplněné pražské O2 aréně na světovém šampionátu. Jedním ze sportovců, kteří úžasnou atmosféru zažili, je atlet Jakub Holuša.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Holuša suverénně vyhrál semifinále běhu na 800 metrů na HMS v Istanbulu

Jakub Holuša suverénně vyhrál semifinále běhu na 800 metrů na HMS v Istanbulu | Foto: www.topathletics.org

Český mílař, který dnes v Šanghaji vstoupí do Diamantové ligy, ovládl na začátku března v zaplněné vysočanské hale mistrovství Evropy a bezprostředně po doběhu mluvil o největším životním zážitku.

„Něco neuvěřitelného, nemám slov. Jsem přešťastný a asi budu při vyhlášení brečet,“ popisoval dojatý halový evropský šampion na patnáctistovce, kterého do cíle hnaly tisíce nadšených fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Holuša chce v letošní sezoně překonat český rekord, ale na Diamantové lize v Šanghaji na to zatím nemyslí

Před odletem na závod Diamantové ligy si Jakub Holuša strhující atmosféru připomněl, když se byl podívat na duel Českých hokejistů s Rakouskem. Teď už přemýšlí nad startem sezony v Šanghaji, kde se bude muset vyrovnat i mírným tlakem.

„Samozřejmě je to jiný, protože lidi budou očekávat víc. Když to pokazím, bude větší kritika. Jinak je to start jako každý jiný,“ nenechává se rozhodit Jakub Holuša.

Sám totiž moc dobře ví, že soupeřit s nejlepšími evropskými vytrvalci je úplně něco jiného než s Afričany - zvlášť na Diamantové lize. Tam totiž vodiči nasadí od začátku drtivé tempo, které téměř nikdo nedokáže udržet.

„A jenom visíš na posledním místě a nemusíš nad ničím přemýšlet. Doběhneš do cíle poslední a je to třeba 33, 34, ale na to samozřejmě musíš mít,“ mluví Jakub Holuša o časech těsně nad tři a půl minuty na trati 1500 metrů.

 

Ahoj vsichni. Prave jsem opustil domov a ceka me dlouha cesta do Asie. V nedeli prvni start na draze pri DL v Shanghaji. Tak drzte pesti.

Posted by Jakub Holuša - Official on 14. květen 2015

A právě český rekord 3:34,87 min. by rád v letošní sezoně překonal, ale na více než 30 let starý výkon Jana Kubisty zatím nemyslí. Ale na druhou stranu si v Šanghaji nemusí dělat starosti s taktikou.

„Nohy za ramena, jak se říká, až do cíle,“ směje se Jakub Holuša, který se po třinácté hodině českého času představí společně s výškařem Jaroslavem Bábou a Lenkou Masnou, která poběží 800 metrů.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme