I 'nadějný junior' Usain Bolt občas ztratí úsměv

Nejobletovanější postavou dnešního ostravského atletického mítinku Zlatá tretra je bez diskuse sprinter Usain Bolt. Během jediného závodu či tiskové konference vzniknou tisíce jeho fotek. Šest let stará situace, kdy organizátoři Zlaté tretry psali o neznámém nadějném juniorovi Boltovi v oficiálním časopisu mítinku a nesehnali k článku jeho fotografii, je dnes poněkud úsměvná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt | Foto: Getty Images, Image.net

Tahle perlička pobavila i Bolta samotného. Ovšem vykouzlit na tváři úsměv, to není pro muže jamajského naturelu žádný problém. Spíš záliba, která nikdy neomrzí. I když situace, kdy Bolt zvážní a do smíchu mu není, také existují. Jako když v těchto dnech přijde řeč na nepokoje a násilí, které vládne na jeho rodném ostrově.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž atletika-ZT-ztuhlý Bolt.mp3

„Je to smutné, musím na to často myslet. Mám na Jamajce rodinu a kamarády. A trpí tím také pověst téhle krásné země. My sportovci se dlouhá léta snažíme svými výkony dělat Jamajce dobrou reklamu. A tím, co se tam teď děje, přichází svým způsobem naše úsilí vniveč. Ale snažím se na tohle ani na situaci svých blízkých moc nemyslet. Je to těžké, ale teď jsem v Ostravě a musím se soustředit, abych co nejlépe odvedl svou práci,“ popisoval Usain Bolt.

Prací, o které mluví, bude jeho závodní premiéra na netradiční trati. Světový rekordman na sto a dvě stě metrů poběží tentokrát součet těchto vzdáleností a na stadionu ve Vítkovicích tedy obkrouží tři čtvrtiny oválu.

„Je to hlavně rozhodnutí mého trenéra, ostatně jako vždycky. Je to člověk, který mě ze zranění vytáhl až k olympijskému vítězství. Důvěřuju mu a poslouchám ho. Když řekl, že poběžím třístovku, tak ji poběžím,“ uzavřel sprinter.

Jan Kaliba, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme