Jak fanoušek fotbalu Usain Bolt objevil krásu hokeje

Rychlý sportovec má před pomalejším většinou výhodu, pokud zrovna nejde o tak specifický sport, jakým jsou třeba šachy. Při troše šikovnosti by se tedy hlavní hvězda zítřejšího programu ostravského mítinku Zlatá tretra uplatnila asi v kterémkoli sportu, protože chytit jamajského sprintera Usaina Bolta by bylo úkolem vpravdě neřešitelným. A kdyby si mohl vybrat, kde mimo atletickou dráhu by se měl uplatnit, zvolil by Bolt zřejmě fotbalové hřiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamajský sprinter Usain Bolt na tiskové konferenci k atletickému mítinku Zlatá tretra | Zdroj: ČTK

„Když jsem na Jamajce, hraju fotbal každou neděli. S kamarády se u toho pokaždé výborně bavíme. I tady v Ostravě už jsem si kopnul, ale fotbalem bych to nenazýval. Jen jsem si to tak strčil s místními dorostenci, kteří trénovali na stadionu se mnou,“ podělil se o své ostravské fotbalové zážitky Usain Bolt, a když už řeč sklouzla od atletiky právě k fotbalu, není jamajský sprinter rozhodně tím, kdo by mlčky seděl v koutě a neměl čím přispět do diskuse.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sž Bolt.mp3

Ostatně blíží se mistrovství světa v Jihoafrické republice, které bude fenomenální atlet pozorně sledovat. Jeho domovina se na světovém šampionátu představila pouze před dvanácti lety ve Francii, chybí na něm i letos, a tak si Bolt našel jiné favority.

„Já fandím Argentině, ale hodně silní budou letos podle mě Španělé. Ale znáte to, je to fotbal a míč je kulatý, takže nikdy nevíte, co se stane,“ dodal Bolt, který tak prokázal, že se zajímá nejenom o výkonnost jednotlivých mužstev, ale že také ovládá základní fráze, které jeho fotbaloví kolegové s oblibou užívají.

Ve fotbalu fandím Argentině, říká Bolt

Kdybyste chtěli zapátrat po tom, proč jamajské srdce Usaina Bolta bije právě pro Argentinu, odpovědí vám může být vlastnost, která Bolta dostala na atletický vrchol, tedy snaha vymykat se průměru.

„Dlouho jsem odmítal zvolit si jenom jeden tým, kterému budu fandit. Ale na Jamajce fandí řekněme asi tři čtvrtiny lidí Brazílii. To je pořád Brazílie, Brazílie. Tak jsem se prostě rozhodl, že začnu fandit Argentině,“ doplnil s úsměvem sprinter.

Argentina měla v kvalifikaci pod vedením kouče Diega Maradony namále, ale do Jižní Afriky nakonec postoupila a vidět některé z jejích utkání je pro Bolta lákadlem. Ovšem nesplnitelným.

„Ne, na mistrovství světa se podívat nepojedu. Jižní Afrika je moc daleko a já musím trénovat. Mému kouči by se asi nelíbilo, kdybych se najednou uprostřed sezony sbalil a odletěl takovou dálku jen kvůli tomu, abych se podíval na fotbal. Ale propaguji dresy se symbolem jednoty afrických národů, které budou oblékat hráči afrických reprezentací na šampionátu, takže se účastním aspoň touhle formou,“ pokračoval bezpochyby nejrychlejší ze všech fanoušků Argentiny a v klubovém fotbale Manchesteru.

Usain Bolt | Foto: Getty Images, Image.net

A aby dal najevo, že je aktivním i pasivním sportovcem skutečně všestranným, neuzavírá se ani informacím z takového pro Jamajačana exotického odvětví, jakým je lední hokej.

„Když jsem přiletěl sem do České republiky, zdálo se mi letiště podezřele prázdné. Pak mi řekli, že všichni slaví titul mistrů světa v ledním hokeji. Viděl jsem pak v televizi sestřihy několika zápasů - góly, tvrdé zákroky, vyloučení, zranění. Byla to vzrušující podívaná,“ uzavřel s úsměvem nejlepší atlet současnosti Usain Bolt.

Aby totéž platilo i pro letošní Zlatou tretru, o to by se měl postarat právě on sám. Právě Usain Bolt a jeho první závodní start na třísetmetrové trati bude po osmé hodině večerní tečkou čtvrtečního programu a tím i celého mítinku.

Jan Kaliba, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme