Jamajský blesk Bolt o sobě nepochyboval – a umlčel kritiky

‚Usain Bolt je zpátky!‘ chtělo by se zvolat po jeho vítězství v olympijském závodě na 100 metrů. A vrátil se, aniž by odešel, mělo by se za to dodat. Jamajský blesk o sobě prý nepochyboval a svým triumfem v čase 9,63 setin sekundy - druhým nejlepším v historii - razantně zavřel ústa kritikům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamaica's Usain Bolt gestures to the crowd after winning the men's 100m final during the London 2012 Olympic Games at the Olympic Stadium August 5, 2012 | Zdroj: Reuters

Olympijský stadion v Londýně se chvěl řevem diváků už při představování Usaina Bolta na startu stovky. Ani on sám neslyšel své jméno. Ale naprosto přesně věděl, co se děje. A tušil, co se stane.

Měl tradičně pomalý start, ale na padesáti metrech dotáhl soupeře a reportéři šíleli včetně Miroslava Augustina z Radiožurnálu. Právě on vás zpravil o Boltově čase 9,63 setin sekund, který je novým olympijským rekordem. A Usain Bolt pak mohl na otázku, jestli se bál, že nemusí vyhrát, s jistotou odpovědět:

Přehrát

00:00 / 00:00

Usain Bolt znovu dokázal, že je nejlepší na světě, byť se mu před OH v letošní sezoně moc nedařilo

„Ne. Vy jste trochu pochybovali, než jsem zase začal běhat, protože jsem od jamajského šampionátu nezávodil. Semifinále tady mi dodalo hodně sebedůvěry, protože jsem se ujistil, že mi to jde. Takže jsem spokojený s výkonem i sám se sebou,“ prohlásil Usain Bolt.

Ten Bolt, který se v Ostravě na Zlaté tretře omlouval za nejpomalejší stovku své kariéry.

„Myslím, že je to zadostiučinění. Protože hodně lidí dost pochybovalo. A říkali: ‚Ne, Usaine, znova už to nedokážeš, nejsi tak rychlý…‘ Umlčel jsem je a ukázal jsem, že jsem nejlepší děj se co děj,“ troufá si říct Usain Bolt.

Po devíti sekundách a třiašedesáti setinách pravdy se můžeme těšit na čtvrtečních devatenáct a něco. To by měl Bolt soupeřit proti zbytku světa na dvousetmetrové trati.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme