Jan Železný ke své oštěpařské skupině: Mohou být pár let ve špičce

Oštěpařka Barbora Špotáková už podstupuje naplno trenérský dril Jana Železného. Atletka je z metod trojnásobného olympijského vítěze nadšená. Jak se ale vzájemná spolupráce zamlouvá právě Janu Železnému? Je s ní spokojený stejně jako Barbora Špotáková?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člen Olympijského výboru Jan Železný | Foto: Petra Čechová

„Co se týče tréninku, tak jsem opravdu moc spokojená, baví mě to o mnoho víc. Takže opravdu mám chuť do tréninku. Myslím si, že je to hodně důležité, že by to mohlo příští sezóně prospět,“ věří Barbora Špotáková, která se po jedenácti letech s osobním trenérem Rudolfem Černým přidala k tréninkové skupině Jana Železného.

Ten ví přesně, v čem je přínos nové svěřenkyně. „Určitě je to typ závodnice, která když přijde na trénink, tak dokáže strašně tvrdě trénovat a ten trénink strašně odsýpá. Vždycky, když je tam někdo takovýto s tím myšlením, s tím ‘tahem na branku‘, jak se říká, tak je to vždy pozitivní pro ty ostatní,“ pochvaluje si Jan Železný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Železný své oštěpařské skupině věří, mohou být pár let ve špičce

Legendární oštěpař a nyní trenér si ale zatím nevšiml, že by s příchodem sympatické atletky přibylo na stadionu dobré nálady. „Na tréninku moc času ke smíchu není. Ono se to musí odtrénovat a potom se můžou smát. Myslím, že jak budeme v teple, tak toho smíchu bude víc,“ vyhlíží světový rekordman exotická soustředění, která jeho tým čekají.

Tam třeba bude i více prostoru na to, aby ostatní upozornil: "Koukněte se, jak to ta Bára dělá". Zatím prý podobná slova směrem k Petru Frydrychovi, Vítězslavu Veselému nebo Jakubovi Vadlejchovi nepronesl.

„To ještě ne, ještě jsme neházeli. Samozřejmě Bára dělá některé věci výborně po technické stránce - třeba krásně běhá, zase některé věci dělají třeba lépe kluci. Takže to je ta výhoda, že se mohou vzájemně doplňovat, že člověk může i od toho druhého něco odkoukat,“ myslí si Jan Železný. Právě díky vzájemnému ‘pozorování‘ by se prý všichni zmínění mohli dostat na absolutní vrchol.

„Myslím si, že předpoklady pro to mají. Bára to je jasný – olympijská vítězka, mistryně světa, Petr druhý ve světových tabulkách, i když se mu nepovedla ‘Evropa‘ příčinou těch zranění, Víťa Veselý je šestý, Kuba Vadlejch ve své věkové kategorii nejlepší na světě, dvanáctý v mužích. To dává předpoklad, že by to mohlo fungovat, že by ti lidé mohli oštěp táhnout pár roků ve světové špičce,“ maluje české atletice krásnou budoucnost Jan Železný.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme