Jaroslav Bába věří, že v letní sezóně může skákat ještě lépe

Jaroslava Bábu ve výškařském finále bolela třísla, přesto dokázal vybojovat bronz ve svém nejlepším výkonu letošní sezóny, který má nyní hodnotu 231 centimetrů. Český skokan věří, že v letní sezóně může přeskakovat ještě výše umístěné laťky. Plány na léto už spřádá také tyčkařka Jiřina Svobodová, která brala ve Švédsku „pouze“ čtvrté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Bába (vpravo) s bronzem z halového mistrovství Evropy. Vlevo Rusové Alexej Dmitrik a vítěz Sergej Mudrov | Zdroj: ČTK

„Jsem rád, že zrovna ten nejlepší výkon sezóny padl tady, a hlavně jsem rád za tu medaili. O ten výkon už tolik nešlo, šlo prostě o pořadí,“ řekl český výškař.

Po kvalifikaci si stěžoval na bolavá třísla, ale lékař a masér ho dokázali na finále skvěle připravit.

„Udělali jsme včera hodně zákroků, jak s masérem Pavlem Albrechtem, tak s Jirkou Neumannem, a moc chlapům děkuji, že mě dali do kupy a že jsem dnešní den vydržel,“ děkoval Bába.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Miroslava Augustina s bronzovým výškařem Jaroslavem Bábou a čtvrtou tyčkařkou Jiřinou Svobodovou

„Ono to bolelo, ale šel jsem přes tu bolest. Tvrdili mi, že by se s tím nemělo nic stát a že mám jít do toho a snažit se tu bolest nevnímat. To jsem udělal a možná by ten výkon byl stejný, ale možná trošku lepší,“ uvažoval bronzový medailista.

Bába bere tento úspěch také jako stimul pro letní sezónu.

„Udělali jsme dobře podzimní přípravu a z té se odvíjí celý rok. Tento úspěch naznačil, že na to výkonnost mám a že mám skákat mnohem víc než 230. Doufám, že budu zdravý. Teď se rychle doléčím, abych pak mohl rychle začít trénovat,“ plánuje Jaroslav Bába.

"Bramborová" Svobodová: Rozsekla to Rogowská

„Jsem ráda, že jsem se konečně chytla. Sice na konci sezóny, ale myslím, že po včerejší pětihodinové kvalifikaci je výkon 4,62 metru docela slušný,“ zhodnotila své představení čtvrtá žena soutěže tyčkařek Jiřina Svobodová.

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

„Myslím si, že to byla Rogowská, která to rozsekla. Mohly jsme tam být všechny čtyři na medaili, kdyby to dopadlo tak, že by tu výšku neskočila. Ale já už jsem to řekla jednou. Nebudu tu přeci bojovat o bronzové medaile, ale připravím se na léto, na mistrovství světa a budu se pokoušet o něco vyššího,“ spřádá už Svobodová stejně jako Bába plány na léto.

Miroslav Augustin 1, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme