Je to neskutečný pocit, hlásí po zisku stříbra na ME desetibojař Helcelet

Skvělý podvečer mají za sebou čeští atleti na mistrovství Evropy v Amsterdamu. Oštěpař Vítězslav Veselý vybojoval stříbro za 83 metrů a 59 cm a stejně cenný kov vybojoval po dvoudenní bitvě desetibojařů Adam Sebastian Helcelet, který po závodě poskytl rozhovor Českému rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Sebastian Helcelet (vlevo) po převzetí stříbrné medaile | Zdroj: ČTK

Získal jste vaší první seniorskou medaili. Jaké to je obíhat olympijský stadion v Amsterodamu s českou vlajkou?

Je to neskutečný pocit. Doufal jsem, že to po těch samých čtvrtých a pátých místech zažiji. Je to opravdu neskutečné. Rozhodně jsem to po prvním dnu nečekal. Faktem ale je, že v prvním dnu závodí atleti a druhý den desetibojaři. Nic jsem nevzdával a bojoval jsem. Byl to strašně těžký víceboj, hodně kluků to vůbec nezvládlo, takže vzdali nebo na tom nebyli úplně nejlépe. Bylo to o tom, kdo přežije.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Adamem Sebastianem Helceletem, který získal stříbro na ME v desetiboji, mluvil reportér ČRo Jakub Marek

Říkáte, že to byl zvláštní desetiboj. V jeho polovině jste se pohyboval za desátou příčkou a nakonec máte krásné druhé místo. Jak moc těžká byla závěrečná patnáctistovka? Třetího Srba Dudaše jste nakonec porazil o pouhé čtyři body.

Musím se přiznat, že jsem si myslel, že jsem třetí a že jsem to nestihl. Těší mě, že jsem mu vrátil halové mistrovství Evropy v Göteborgu, kde mě porazil o tři body. Do smrti na to nezapomenu.

Čemu přisuzujete to, že poměrně hodně závodníků vzdalo?

Největším problémem byl vítr. A co se týká psychiky, tak hodně kluků do toho šlo hodně po hlavě, protože potřebovali splnit limit pro olympijské hry. Viděl jsem snad nejvíc ubrečených desetibojařů.

Vy jistou účast v Riu máte. Co uděláte pro to, aby byl váš bodový součet ještě o něco lepší? Přece jenom na olympiádě bude potřeba k dobrému výsledku lepší výkon.

To je jasné. To bude úplně jiná liga. Hodně vícebojařů vynechalo Evropu, aby se připravovali na olympiádu, takže na tom budou lépe. Já osobně se musím dát hlavně dohromady, protože stále cítím achilovky. Musím také potrénovat a vyladit formu. Vím, že mám na to, abych v Riu udělal 8400 bodů.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme