Je to víc, než jsem čekala, uvedla na MS po kvalifikaci Ptáčníková

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková se v Tegu několikrát vznesla nad laťku a pak se mohla radovat z postupu do finále. Na atletickém mistrovství světa předvedla v kvalifikaci 455 centimetrů, navíc tuto výšku zdolala na první pokus. Není se co divit, že se velmi ráda podělila o své dojmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková překonává v kvalifikaci MS úspěšně laťku na jedné z výšek | Zdroj: Reuters

Pro mě je to taková odměna za protrápenou sezónu. A myslím si, že trošku i víc, než jsem čekala. Myslím, že i pro oba moje trenéry to bude oddechnutí. Já jsem maximálně spokojená s tím, co jsem předvedla.

Ono to vypadalo už v kvalifikaci, že je to taková pohoda…

Přehrát

00:00 / 00:00

S tyčkařkou Jiřinou Ptáčníkovou mluvil na MS po kvalifikaci reportér Tomáš Kohout

Mně to moc jako pohoda nepřišlo. Každý skok jsem se musela hodně, hodně hecovat. Přeci jen to ranní vstávání není úplně ideální. Ale úplně všem to nesedlo, Britka tam neskočila základ. Myslím, že postoupily ty, co měly, relativně.

Když jste mluvila o brzkém vstávání. V kolik vás tahal budík z postele?

Budík mě tahal až v 5:50, ale já jsem vstávala v 5:10. Takže to bylo opravdu brzké. My jsme měly už ve tři čtvrtě na osm první call room, myslím. Musela jsem se ještě pěkně nasnídat, sprchu, probrat se. Trošku brzo, ale šla jsem spát dřív, takže dobrý.

Na druhou stranu máte taky brzo hotovo…

Já vůbec nevím, kolik je hodin, jak dlouho jsem tam byla. Jsem ráda, že už to mám za sebou, že jsme nemusely skákat těch 4,60. I když jsme přišly za rozhodčími – konec, je nás deset. Ne, musí vás být osm. Co? Kde to jsme? Rozhodčí nevěděli, kolik lidí jde do finále! Takže jsme to nakonec uhádaly.

Co se dá udělat s tím, aby ta vaše nálada, rozesmátost, vydržela až do finále a tam to šlo co nejvýš?

Já jsem teď furt vysmátá. Ne, já už mám maximálně splněno, co jsem chtěla. A teď už si jen o trošku víc zlepšit náladu. To finále bude fakt o něčem jiném, člověk tam nejde tolik sepjatý, jde tam už uvolněnější.

Vy jste na halovém mistrovství světa v Dauhá skončila na pátém místě. Dalo by se to i malinko vylepšit, když je všechno tak ideální?

Není to všechno úplně ideální, ale udělám maximum pro to, abych byla co nejvýš, abych skočila co nejvýš. Je to letos hrozně nabité, holky mají opravdu hodně naskákáno. Ale mohla bych překvapit, že! (smích)

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme