Juška skončil ve finále dálky na 11. místě, mistrem světa je Brit Rutherford

Na atletickém mistrovství světa v Pekingu se ve finále skoku do dálky představil i Radek Juška, který doskočil nejdále ve druhém pokusu, a to do vzdálenosti 757 centimetrů, což stačilo na 11. místo. Do užšího finále tak český dálkař nepostoupil.

Radek Juška skončil na atletickém mistrovství světa v Pekingu ve finále skoku do dálky na 11. místě | Zdroj: ČTK

I tak se dá považovat účast mezi nejlepšími za velký úspěch, i když v kvalifikaci se českému skokanovi podařilo skočit bez dvou centimetrů osm metrů. I s tímto výkonem postoupil z posledního dvanáctého místa.

Mistrem světa ve skoku do dálky se stal Rutherford z Velké Británie výkonem 841 centimetrů. Ze stříbrné medaile se raduje Australan Lapierre a bronz získal domácí Wang.

Na dráze se představil také nejlepší světový sprinter Jamajčan Bolt, který s přehledem vyhrál svůj rozběh v závodu na 200 metrů, stejně si počínal i jeho největší soupeř Američan Gatlin.

Ve finále mistrovství světa se po dlouhých 22 letech představil český reprezentant ve skoku do dálky. Byl jím Radek Juš...

Posted by Česká atletika on 25. srpen 2015

Nejrychlejším mužem na 400 metrů překážek byl Keňan Bett, který ve finále časem 47,79 sekundy porazil druhého Kudrjavceva z Ruska i třetího Gibsona z Baham. V závodě na 1500 metrů žen potvrdila svoji nadvládu Dibabaová z Keni.

Vrcholem úterního dne bylo finále v běhu na 800 metrů. V cílové rovince se nenechal nikým předběhnout největší favorit Rudisha z Keni. Nejlepší světovou diskařkou je Kubánka Caballerová.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít