Když budu mít den, mohla bych překonat světový rekord, přeje si Špotáková

V zimě kvalitně potrénovala na dvouměsíčním soustředění v Jihoafrické republice a v prvním závodě sezony skončila v Dauhá druhá. V olympijské sezoně cítí vynikající formu a chce ji prodat mimo jiné i dnes v Ostravě. Česká oštěpařka Barbora Špotáková chce na Zlaté tretře před domácím publikem předvést a také porazit svoji pokořitelku z katarského hlavního města Márii Abakumovovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková na Odložilově memoriálu | Zdroj: ČTK

„Jsem v pohodě, cítím se dobře. Definitivně chystám odplatu Marii Abakumovové, protože v Dauhá trefila jen jediný pokus a měla obrovskou radost. Myslím, že jsem schopná lepších výkonů. Tentokrát se do Ostravy těším a věřím, že se zlepším a Abakumovovou porazím," vyhlašuje bojovně Barbora Špotáková.

K vítězství by jí mělo pomoct i fantastické publikum, kterým je ostravská Zlatá tretra proslulá, a fakt, že letošní přípravu zvládla bez zranění, nezlobily ji ani tradičně problematické achillovky.

„Letos se cítím daleko líp než vloni, kdy jsem na tom zezačátku sezony dobře nebyla, měla jsem takové pocity, kdy jsem si říkala, proč vůbec závodím, že mi to vůbec nejde. Věřím, že letos to bude lepší než minule, musela bych mít den blbec, aby se mi to nepovedlo."

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Špotáková touží i po vylepšení svého rekordu, povede se jí to už v Ostravě?

A když ho mít nebude a jak se říká, všechno se to sejde tak, jak má, odvažuje se Barbora Špotáková letos myslet i na hod kolem hranice sedmdesáti metrů.

„Nikde není psáno, že když jsem na tom líp a líp běhám, že to bude lepší, ale musím tomu věřit. Chtěla bych letos znovu posunout světový rekord - ano, opravdu mám takové myšlenky. Nebudu říkat, že to plánuju, ale sním o tom."

Psychicky i fyzicky se cítí tak skvěle připravená, že nevylučuje, že by historické maximum mohla posunout už právě v Ostravě.

„Když budou ideální podmínky a nějak šikovně se tam podsmeknu, tak je to možné, to jo. Není to úplně nereálné," nabízí tu nejlepší možnou pozvánku na Zlatou tretru Barbora Špotáková.

A pokud někoho nenalákala ona, tak účast nejrychlejšího muže planety Usaina Bolta, který po půl osmé večer poběží stovku mužů, určitě ano.

Hlavní program Zlaté tretry bude v Ostravě slavnostně zahájen v 18.15 a reportéři Radiožurnálu budou samozřejmě u toho.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme