Kladivářka Šafránková čtvrté místo na ME do 23 let obrečela

Touto dobou už měla mít česká výprava na atletickém šampionátu do třiadvaceti let v Ostravě ve svém držení minimálně jednu medaili. Tak vysokou favoritkou byla Kateřina Šafránková v ženském kladivu. Jenže svět sportu není meteorologie, která se dá poměrně přesně předpovídat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskot ME v atletice do 23 let, Ostrava 2011 – pravěká lovkyně Otli | Foto: Mistrovství Evropy v atletice do 23 let, Ostrava 2011

Když přišla mezi novináře, koulely se jí po tvářích slzy jako hrachy. Kateřinu Šafránkovou mrzelo úplně všechno. Čtvrté místo, a tím pádem nepopulární bramborová medaile, a taky to, že na cenný kov měla.

Vždyť posledním pokusem v rozhazování poslala čtyřkilové náčiní za sedmdesát metrů, což se jí v ostrém závodě ještě nikdy v životě nepovedlo a na medaili v Ostravě by to stačilo. Takže i paní Štěstěna tentokrát na české straně chyběla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bramborovou medaili kladivářka Kateřina Šafránková obrečela

„Stalo se mi na Zlaté tretře, že jsem hodila sedmdesát a půl – a přešlápla jsem. Ani jsem tehdy nevěděla, že to bylo tolik, zjistila jsem to až potom. Tohle je druhá velká soutěž, kde jsem to mohla hodit, ale bohužel se nepovedlo. Asi jsem si štěstí vybrala už v rozhazování,“ smutnila Šafránková.

Ke cti české kladivářky slouží alespoň fakt, že tentokrát medaile visely hodně vysoko. Vždyť Rumunce Biance Periové zajistil zlato až rekord šampionátu, Polka Joanna Fiodorowová brala stříbro za osobní rekord také o hodnotě přes sedmdesát metrů a Britce Sophie Hitchonové bronz nezajistilo nic menšího než národní rekord.

„Polka mě hodně překvapila, protože sem jela s osobákem kolem šestašedesáti metrů. Viděla jsem ji házet i na poháru, kde hodila šedesát dva. Tohle je neskutečné, že se tady zlepšila o skoro pět metrů,“ říká Kateřina Šafránková k největšímu překvapení kladivářské soutěže.

České reprezentantce tak paradoxně neuškodilo nejvíc domácí prostředí, z jehož tlaku měla před soutěží obavy, ale její vlastní forma a dokonalý poslední pokus v rozhazování.

„Možná jsem se uklidnila tím, že jsem těch sedmdesát hodila, a potom jsem si řekla, že na to mám, a zbytečně jsem to začala rvát. V rozhazování to byl uvolněný hod a šel za sedmdesát metrů, tak jsem si říkala, že zaberu a hodím to tam i v soutěži. Jenže jak jsem zabrala, šla asi technika trochu dohře, a bylo to na úkor dálky. Bylo to děsný,“ vyloudila nakonec na tváři úsměv Kateřina Šafránková.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme