Klučinová bere nepovedený sedmiboj jako kvalitní přípravu na MS

Česká atletka Eliška Klučinová chtěla na kladenském vícebojařském mítinku předvést po roce světový sedmiboj. To se jí sice nepovedlo, ale na to, že se soutěží protrápila od začátku do konce, není druhé místo a 6148 bodů špatný výsledek. Může ji naopak těšit, že i když měly její výkony k ideálu daleko, zůstala většina soupeřek po sedmi disciplínách mezinárodního mítinku za ní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Klučinová při hodu oštěpem na mítinku v Kladně

Eliška Klučinová při hodu oštěpem na mítinku v Kladně | Zdroj: ČTK

Až na Hanu Kasjanovovou, která devátý ročník tradičního sedmiboje vyhrála. Ani ukrajinská mistryně světa ale nepředvedla svůj optimální výkon. Ještě před závěrečnou osmistovkou na ni útočila trápící se Klučinová.

Domácí atletka nakonec zaostala za Ukrajinkou o 129 bodů a i proto nehodnotila závod vyloženě negativně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sedmibojařka Eliška Klučinová přiznala, že od sebe na kladenském mítinku čekala lepší výkon

„Vzhledem k tomu, že jsem pokazila, co pokazit šlo, tak výkon není tak tragický. Chtěl jsem sice získat alespoň 6200 bodů, ale na půlce to nešlo,“ vracela se Klučinová k závěrečné osmistovce, ve které na Kasjanovovou ztrácela hned od úvodních metrů.

I v sobotu, stejně jako v pátek, navíc bralo vícebojařkám energii horké počasí, které vydrželo po celou dobu jejich soutěže na Sletišti.

A i když se Klučinové na kladenském stadionu nedařilo, byla to kvalitní příprava ke světovému šampionátu v Číně.

Sedmibojařka Klučinová byla v Kladně druhá za 6148 bodů. Je to zklamání, litovala

Číst článek

„Každý dokončený víceboj je úžasným tréninkem do budoucna. Kvalitně jsem potrénovala a teď musím trošku zregenerovat. Vím, že mám rezervu na bězích, budu se muset rozběhat,“ uvědomuje si Klučinová, kterou po vícebojařském Evropském poháru čeká mistrovství světa.

O start na srpnovém vrcholu sezony v Pekingu musí ještě bojovat vítěz kladenské soutěže vícebojařů Marek Lukáš. Ten sice po zranění suverénního Ukrajince Olexeje Kasjanova vyhrál devátý ročník desetiboje, ale 7892 bodů je o 183 bodů pod nominační hranicí.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme