Klučinové patří na kladenském mítinku 2. místo, na český rekord už nemyslí

Druhé místo a ztráta 43 bodů na vedoucí sedmibojařku. Taková je výchozí pozice Elišky Klučinové před druhým dnem prestižního atletického mítinku v Kladně. S výkony bronzová medailistka z halového mistrovství Evropy ale spokojená není, protože ve všech čtyřech dosavadních disciplínách zaostala za svými osobními rekordy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Klučinová na kladenském mítinku při skoku do výšky

Eliška Klučinová na kladenském mítinku při skoku do výšky | Zdroj: ČTK

„Trápila jsem se už od první disciplíny. Výšku jsem pokazila, na kouli mi to moc neuletělo, jen dvoustovka byla v tomhle protivětru slušná,“ zhodnotila svůj první den závodu Eliška Klučinová, která před rokem na Sletišti vytvořila nový český rekord.

Hodně sil jí vzal boj ve výškařském sektoru, kde se musela hned několikrát rozcvičovat. „Čekala jsem skoro hodinu, než jsem začala skákat. Pak zase holky vypadly a musela jsem skákat rychle za sebou. Nebylo to úplně ideální,“ podotkla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se sedmibojařkou Eliškou Klučinovou mluvil po první dnu na atletickém mítinku v Kladně Jakub Marek

Navíc v Kladně, stejně jako na mnoha místech v České republice panovalo tropické horko, které během šestihodinové soutěže rychle bralo energii.

„Tohle vedro je docela kruté. Kdyby takhle bylo čtrnáct dní za sebou, tak by to tolik nevadilo, ale tím, že byla předtím zima, tak jsem se s tím nepopasovala. Mám pocit, že se za chvíli vypařím,“ dodala atletka pražského USK.

Nyní tak bude důležité, kolik sil posbírá Eliška Klučinová před zbývajícími třemi disciplínami. Na český rekord už nemyslí, ale 43 bodů na vedoucí světovou šampionku Hanu Kasjanovovou z Ukrajiny není mnoho.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme