Konečně můžu říct, že jsem atletka, hlásí po osmé příčce na ME Vrabcová Nývltová

Nejlepší česká běžkyně na lyžích posledních let Eva Vrabcová se prosadila i na mistrovství Evropy v atletice. Pátá žena z olympijské třicítky v Soči skončila na šampionátu v Amsterdamu osmá v půlmaratonu, když ještě na posledním kilometrů bojovala ve skupince o čtvrté místo. A přestože na zkušené atletky v závěru nestačila, už se těší na olympijský maraton do Ria.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Vrabcová na ústeckém půlmaratonu zářila. | Foto: Martin Dušek

Máte za sebou první závod na velkém atletickém šampionátu v kariéře, jak jste si ho užila?

Užila jsem si to naprosto fantasticky. I když sama říkám, že pražská atmosféra je pro mě trošku lepší a větší. Jinak je to ale naprosto úžasná zkušenost a jsem strašně ráda, že můžu říct, že jsem atletka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Evou Vrabcovou Nývltovou po závodě ME mluvil reportér ČRo Jakub Marek

Vy jste zažila plno velkých lyžařských závodů. Můžete jejich atmosféru srovnat s tou na velké atletické akci?

To nejde vůbec srovnávat, možná i proto jsem tak nadšená. Přestože bych řekla, že Run Czech je ještě o level výše, tak ti lidé tady jsou fantastičtí, což se při lyžařských závodech nezažije. V Oslu, Holmenkollenu nebo Falunu je to také super, když přijdou Norové a Švédové, ale přece jenom se tam fandí těm severským státům. Tady to ale není jenom o atmosféře na trati, ale i o atmosféře v českém týmu. Jsem strašně šťastná, že tady můžu být.

Atletka Klišinová dostala výjimku od IAAF ke startu v Riu, další Rusové neuspěli

Číst článek

Ještě kilometr před cílem jste byla v boji o čtvrté místo. Síly na závěrečný finiš už nebyly?

Nebylo to úplně o síle, ale o tom závěrečném zrychlení, takže trénink rychlosti je asi to hlavní, čemu se budeme jak teď před Riem, tak po něm věnovat.

Jak se vám líbila trať, která vedla kolem vodních kanálů?

Tentokrát jsem to zas až tolik nevnímala, protože jsem běžela v hloučku a nemám odhad kroku, jako mám v případě lyžování u skluzu, takže jsem si to musela hlídat, aby nezaškobrtla. Doufám ale, že se s manželem nyní projdeme směrem ke stadionu a ulehčíme nohám.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme